Tenisové Tokio zdvojnásobilo zlaté medailisty před olympijským rokem

Tenisové Tokio zdvojnásobilo zlaté medailisty před olympijským rokem

Zlaté olympijské medailistky z Tokia Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková oznámily konec partnerství ve čtyřhře, ale nevyloučily, že se v létě příštího roku v Paříži znovu sejdou k obhajobě titulu. Podle českých médií.

Krejková a Siniaková, obě 27, se o tom podělily poté, co jejich český tým v sobotu prohrál v semifinále Poháru Billie Jean Kingové s Kanadou.

V roce 2021 vstoupily Krejčíková a Siniaková na hry v Tokiu jako druhé a třetí na světě ve čtyřhře.

Nejlepší nasazená vyhrála tři zápasy v řadě v tiebreaku, než ve finále smetla Švýcarku Belindu Bencicovou a Viktorii Golubicovou a získala první olympijský tenisový titul své země.

Krejčíková a Siniaková také společně vyhrály sedm grandslamových titulů ve dvouhře a alespoň jeden z každého ze čtyř grandslamů. Připojily se k Venus a Sereně Williamsové jako jediný ženský tým, který vyhrál turnajové zlato.

Ještě počátkem září byly světovou jedničkou a dvojkou, ale vypadly v prvním kole French Open, kvůli zranění levé nohy Krejkové vynechaly Wimbledon a prohrály ve 2. kole US Open. Nyní jsou na desátém a třináctém místě.

Američanky Coco Gauff a Jessica Pegula mají nyní nejvyšší kombinované umístění ve čtyřhře ze dvou žen ze stejné země, což z nich dělá olympijské favority.

READ  Česká republika ohromuje Kanadu v mužském juniorském světovém otvíráku

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *