Biden si uvědomuje frustrace z Covid-19 a vidí kolísající legislativní cestu

WASHINGTON – Prezident Biden řekl, že bude pravděpodobně muset rozbít ochabující zdravotní, vzdělávací a klimatickou agendu, aby prosadil svou politiku Kongresem, a pohrozil Rusku přísnými sankcemi, pokud napadne Ukrajinu během rozsáhlé tiskové konference, která zakončí jeho první rok v úřadu. .

Prezident také uznal, že mnoho lidí zůstává frustrovaných reakcí jeho administrativy na Covid-19.

„Byl to náročný rok, ale byl to také rok obrovského pokroku,“ řekl Biden s odkazem na miliony Američanů, kteří byli v roce 2021 očkováni a schválili téměř bilionový účet za infrastrukturu. „Navzdory všemu tomuto pokroku vím, že v této zemi je spousta frustrace a únavy. Známe důvod – Covid-19.“

Během své první formální tiskové konference v roce 2022 pan Biden řekl, že bude pravděpodobně muset rozdělit zhruba 2 biliony dolarů návrh Rebuild Better, který se zastavil poté, co senátor Joe Manchin (D., VA Washington) návrh opožděně odmítl. loni, ale prezident zdůraznil, že neustupuje ze svých ambicí.

„Myslím, že můžeme balíček rozebrat a získat co nejvíce nyní a vrátit se a bojovat o zbytek později,“ řekl a dodal, že věří, že může brzy získat dostatečnou podporu pro ustanovení legislativy v oblasti klimatu a energetiky. Rané vzdělávání. Biden připustil, že návrhy na rozšíření daňové úlevy pro děti a poskytování vzdělávací pomoci lidem navštěvujícím komunitní vysoké školy nemusí spadat do balíčku, ale řekl, že bude i nadále prosazovat, aby tato opatření prošla.

Zopakoval svůj záměr uvalit na Rusko represivní sankce, pokud by napadlo Ukrajinu. Prezident

Ruský prezident Vladimir PutinPan Biden řekl, že stojí před těžkou volbou a bude litovat, že zvolil konflikt. Zpočátku se zdálo, že pan Biden naznačoval, že věří, že pan Putin napadne Ukrajinu. „Myslím, že se nastěhuje,“ řekl. Později ale toto prohlášení odvolal: „Myslím, že se ještě nerozhodl.“

READ  Útok na archeologa vyvolal v Řecku protesty

Pan Biden také hovořil o možném diplomatickém rozhodnutí o Ukrajině. Nabídl jednání o vývoji strategických zbraní. Řekl také, že budoucí členství Ukrajiny v NATO v blízké budoucnosti je nepravděpodobné, ačkoli řekl, že rozhodnutí je nakonec na alianci. Tyto dvě otázky patřily mezi požadavky Moskvy na Ukrajinu.

Když prezident vypráví o pokroku v boji proti pandemii, čelí neustálému zkoumání jeho zacházení s virem, včetně obtíží získat testy na Covid-19 pro mnoho lidí. „Měli jsme více testů dříve? Ano, řekl. Tento týden ministerstvo spustilo webovou stránku, která lidem umožňuje objednat si testy zdarma poštou.“

„Někteří lidé mohou to, co se nyní děje, popsat jako nový normál. Já tomu říkám práce, která ještě neskončila,“ řekl pan Biden o své reakci na pandemii. „Ještě tam nejsme, ale dostaneme se tam.“ Řekl, že Spojené státy se nevrátí k zavírání škol a zavírání škol, které byly běžné v raných fázích epidemie.

Administrativa se snažila na prezidentových vystoupeních a brífincích s vysokými úředníky sdělit, že mnoho Američanů onemocní Covid-19, ale ti, kteří byli očkováni, nemají důvod k panice.

Pokud jde o inflaci, Biden řekl, že „kritický úkol zajistit, aby se vyšší sazby neprosadily, leží na Federálním rezervním systému“ a poznamenal, že souhlasí s očekávaným zvýšením úrokových sazeb.

Zdůraznil také kroky, které administrativa podnikla, aby zmírnila překážky v dodavatelském řetězci, a řekl, že bude pracovat na zvýšení konkurence v určitých odvětvích, jako je zpracování masa. Odborníci ale tvrdí, že tyto kroky měly omezený dopad. Fed je pod tlakem, aby zkrotil inflaci, a Biden čelí vyhlídce na pokračující zvyšování cen, jak se koncem tohoto roku blíží střednědobé volby.

Některé obchodní skupiny požadovaly vyšší cla na čínský dovoz jako způsob úpravy cen. Biden uvedl, že není připraven učinit tento hovor, a poznamenal, že chce vidět, jak Peking pokročí v plnění svých závazků nakupovat americké zboží v rámci obchodní dohody uzavřené bývalým prezidentem Donaldem Trumpem.

READ  Afghánský fotograf varuje, že Taliban vypne média

Fórum bylo zahájeno ve středu – v roce, kdy se Biden pokusí shromáždit demokratickou základnu frustrovanou jeho rekordy v oblasti změny klimatu a hlasování o legislativě navzdory velkým nadějím, když se ujal úřadu.

Prezident Biden na tiskové konferenci v Bílém domě hovořil o vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou a o frustraci Američanů z Covid-19 a ekonomiky.


Fotografie:

Oliver Contreras/CIBA/Bloomberg News

Demokraté doufali, že schválí legislativní balíček známý jako Rebuilding Better. Minulý týden se pan Manchin a senátorka Kirsten Senema (D., Arizona) postarali o další neúspěch pro prezidenta. Zopakovali svůj nesouhlas se změnou blokovaných pravidel Senátu Umožnit, aby zákon o hlasování, proti němuž republikáni byli, prošel v Senátu.

Pan Biden řekl, že bude i nadále usilovat o schválení předvolebních zákonů podporovaných demokraty, přičemž argumentuje tím, že neschválení legislativy by mohlo zvýšit pravděpodobnost, že nadcházející volby v polovině období budou nelegitimní. „To vám zůstane po zbytek vaší kariéry a dlouho poté, co odejdete,“ řekl Biden o republikánech, kteří plánují hlasovat proti legislativě.

Manažerské výzvy Frustroval mnoho demokratů Přispělo to k Bidenově veřejnému hodnocení, které bylo v úterý podle sestavovatele průzkumů veřejného mínění FiveThirtyEight 42 %, což je pokles z 53 %, když nastoupil do úřadu.

Prosincový průzkum veřejného mínění Wall Street Journal odhalil pro demokraty znepokojivé ukazatele ohledně ekonomiky a dalších klíčových problémů. Voliči uvedli, že si myslí, že republikáni mají lepší hospodářskou politiku, 43 % ku 34 %, a Republikánská strana je považována za schopnější kontrolovat inflaci, zabezpečit hranice, reformovat imigraci a snížit kriminalitu. Asi 46 % voličů očekává, že se ekonomika v roce 2022 zhorší, ve srovnání s 30 %, kteří očekávají, že se bude zlepšovat.

Sdílej svoje myšlenky

Jaké by měly být priority Bidenovy administrativy pro příští rok? Připojte se ke konverzaci níže.

Senát je nyní rozdělen 50 na 50 s viceprezidentem

Kamala Harrisová

Za předpokladu vyřazení hlasů mají demokraté ve sněmovně malou většinu. Pokud strana prohraje kterýkoli dům, bude Biden čelit ještě obtížnějším předpokladům na realizaci svých plánů.

Výzvy v zahraniční politice také brzdily Bidenovu administrativu. Zahájil chaotické stahování z Afghánistánu a snažil se zachovat tvrdou linii vůči Číně. Nyní je jeho nejnaléhavější starostí Rusko.

Na otázku, co by ve druhém ročníku udělal jinak, Biden uvedl, že se nechystá změnit svůj tým, ale řekl, že odjede z Washingtonu více, aby představil svůj program přímo Američanům. Řekl, že přizve více externích odborníků, včetně odborníků z think-tanků, a požádá o konstruktivní kritiku.

Poznamenat, že on plánoval ucházet se o znovuzvolení, řekl, že paní Harrisová bude jeho kandidátka ve volbách.

Prezident Biden hovořil v Atlantě na začátku ledna, aby podpořil změnu pravidel Senátu, když se snažil schválit federální volební zákony, proti kterým se republikáni opakovaně stavěli. Foto: Patrick Simansky/The Associated Press

napsat Alex Leary na [email protected], Ken Thomas na [email protected] a Andrew Restuccia na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. všechna práva jsou uložena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *