10letá Amiri Jo Garza se dozví, že její otec je obětí střelby v Ovaldi

10letá Amiri Jo Garza se dozví, že její otec je obětí střelby v Ovaldi
SSGT Center Willy de Leon Civic (Nicole Chavez/CNN)

Méně než dvě míle od základní školy Robb, kde alespoň Při hromadné střelbě bylo zabito 19 dětí a 2 dospělí V úterý se občanské centrum SSGT Willie de Leon stalo centrem rodin hledajících své děti.

Více než 12 hodin se rodiny scházely v tichosti venku Centrum – která byla použita jako volební místnost v úterním druhém kole – Čekání na aktualizace.

Nejméně čtyři rodiny řekly CNN, že rodiče byli požádáni, aby provedli výtěry DNA, aby potvrdili svůj vztah s jejich dětmi, a bylo jim řečeno, aby na odpověď hodinu počkali.

Otec, který právě obdržel zprávu o smrti svého dítěte, bránil slzám, zatímco ho jeho četní bratranci objímali.

O pár metrů dál babička, která přiletěla ze San Antonia, řekla, že se nepřestane modlit za svou desetiletou vnučku, zatímco budou čekat na výsledky jejích výtěrů DNA.

Uvnitř občanského centra roznášeli městští pracovníci rodinám pizzu, občerstvení a vodu. Někteří rodiče mlčky čekali nebo tiše vzlykali, zatímco skupina dětí seděla na podlaze a hrála si s plyšovými medvídky. Později dorazila skupina místních pastorů a pastorů, aby rodinám nabídli podporu.

FOTKY: Hromadná střelba na základní škole v Texasu

Jednašedesátiletá účetní Zina Aguilera, která bydlí před základní školou, uvedla, že se o střelbě poprvé dozvěděla, když jí zavolal její přítel a zeptal se, zda její vnučka zůstala v úterý doma.

„Smutná věc. Nikdy by vás nenapadlo, že se to stane v Ovalde v Texasu. Žiju tady 32 let, chodil jsem do této školy, moje sestry, moji bratři, moje vnoučata, moje dcery, všichni. žil v této oblasti, chodil jsi do této školy, říká Aguilera.

Lidé v této převážně hispánské čtvrti seděli po střelbě mimo své domovy, někteří se svými rodinami, zatímco jiní se sešli se sousedy.

„Byli jsme v této čtvrti navždy, máme bratrance, bratry, sestry, neteře a synovce, kteří žijí ve stejných ulicích nebo ve dvou budovách,“ řekla Aguilera.

Přes ulici od školy čekal Adolfo Cruz na zprávy o své desetileté vnučce.

Adolfo Cruz
Adolfo Cruz (Nicole Chavez/CNN)

Devětašedesátiletý dodavatel klimatizace odpovídal na telefonáty úzkostných rodinných příslušníků a přátel a sledoval, jak místní a státní policisté vcházejí do budovy školy.

READ  Ukrajinský Zelenskij vzdává hold legendárnímu pilotovi „Joyce“, který zemřel při letecké havárii

Cruz, který přežil rakovinu, řekl, že nemůže ztrácet naději, ale ptal se, jak by školní pracovníci nemohli zabránit střelci ve vstupu do kampusu.

„Kde byli (důstojníci)? Jak překročili plot školy?“

Adéla a Paul Martinezovi
Adela a Paul Martinezovi (Nicole Chavez/CNN)

Adela Martinezová a její manžel Paul Martinez, bývalý městský radní a bývalý majitel obchodu s nábytkem, hovořili o smutku, který se šíří tímto 16tisícovým městem.

„Jsme tady jako velká rodina. Něco takového[natáčení]můžete očekávat ve velkých městech, jako je New York, ale v Ovaldi? Kdyby se to stalo tady, teď si myslím, že by se to mohlo stát kdekoli,“ řekla Adela Martinez.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *