Fórum New European Political Community Forum pořádá své ustavující zasedání v Praze

Fórum New European Political Community Forum pořádá své ustavující zasedání v Praze

Lídři 44 evropských zemí se ve čtvrtek v Praze sešli na ustavujícím zasedání Evropské politické skupiny, nové regionální skupiny hledající strategie k řešení společných problémů, jako je energetika, ekonomika a ruská invaze na Ukrajinu.

Tato skupina byla duchovním dítětem francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zahrnuje všech 27 členů Evropské unie a také 17 dalších zemí, z nichž některé usilují o vstup do Evropské unie.

Jediné dvě evropské země, které nebyly pozvány, jsou Rusko a jeho spojenec Bělorusko.

V úvodních poznámkách k setkání Macron řekl, že přítomnost skupiny má za cíl vyslat poselství jednoty všem evropským zemím budováním „strategické konvergence“ a hledáním společných strategií. Poukázal na to, že skupina se nesnaží konkurovat Evropské unii, ale nacházet doplňkové projekty.

Německý kancléř Olaf Schulz, který Macrona při pořádání summitu úzce podporoval, řekl, že setkání vysílá silný signál ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

„Je zcela jasné, že všichni, kdo jsme se zde sešli, víme, že ruský útok na Ukrajinu je brutálním porušením bezpečnosti a míru, které jsme v Evropě měli v posledních desetiletích. Proto je důležité, abychom tento útok odmítli,“ dodal. řekl Schultz.

Čtvrteční summit zahrnoval zahajovací ceremoniál, po němž následovala řada setkání, na nichž lídři diskutovali o hlavních výzvách, kterým Evropa čelí: bezpečnost, energetika, klima, ekonomika a migrace.

Neočekávalo se, že summit vydá oficiální politická prohlášení, rozhodnutí nebo prohlášení.

Některé informace o této zprávě byly získány od Associated Press, Reuters a Agence France-Presse.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (11. září 2023)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *