Český premiér prozrazuje, co země potřebuje od svého příštího prezidenta

Český premiér Petr Fiala se v rozhovoru pro Seznam Zprávy vyjádřil k nízkému růstu mezd, jadernému spojenectví s Francií a hledání nástupce prezidenta Miloše Zemana.

Fiala podrobně rozebral jeho snahu vyjít s prezidentem Zhemanem i přes jasné politické rozdíly a vyjádřil přání, aby vládnoucí strany v zemi našly společného kandidáta na Zhemanova nástupce.

„Přestože každý z nás zastupuje jiné voliče a jiný názor, v demokracii si myslím, že veřejnost oprávněně očekává, že Miloš Zeman se bude moci ozvat,“ řekl. Tito lidé spolu potřebují mluvit, jinak vláda nebude fungovat,“ řekl médiím Fiala.

Fiala odmítl jmenovat kohokoli konkrétně do prezidentského úřadu, ale každý případný kandidát by podle něj měl mít významné veřejné politické zkušenosti.

„Potřebujeme parlamentní demokracii a osobnost, která respektuje povahu ústavy. Mám rád někoho, kdo se spíše integruje, než aby rozvířil komunitu různými nápady.

Řekl, že jeho vláda se ujala úřadu Nejtěžší okamžik v historii samostatné České republiky, Souhlasí s tím, že on a jeho ministři musí řešit rostoucí inflaci, deficit státního rozpočtu a neustále rostoucí ceny energií.

Předseda vlády zopakoval nedávné komentáře ostatních členů zákonodárného sboru země o spoléhání se na jadernou energii, když zopakoval, že v ČR není dostatek energie z obnovitelných zdrojů a že jadernou energetiku je třeba nadále podporovat.

„V EU je těžké najít většinový hlas pro jadernou energetiku, což se setkalo se silným odporem některých zemí, včetně Rakouska a Německa.

Facebook oznámení pro EU!
Pro zobrazení a vkládání komentářů na FB musíte být přihlášeni!

READ  V Kalifornii zemřel biskup, který sloužil dámě v USA, Kanadě a Austrálii

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.