Baltimore’s Belle Martyre se spřátelila, brzy bude mít dopad na český ženský lakrosový tým – Baltimore Sun

Od té doby, co se tento týden připojila k ženské lakrosové reprezentaci České republiky, Belle Martyr řekla, že zčtyřnásobila počet českých slov a frází ve svém repertoáru.

co se jí líbilo? „Podej mi míč,“ řekla se smíchem.

Zní to jako dobrá rada. Martyr, která vyrostla v Baltimoru, vstřelila osm branek s pěti brankami a třemi asistencemi a dovedla Česko ve čtvrtek k vítězství 13:10 nad Itálií na mistrovství světa žen v lakrosu 2022 na Světovém stadionu žen v lakrosu 2022. .

Martyr, který vystudoval William & Mary, nebyl jediným účinkujícím za Českou republiku (1:0), která skončila na MS 2017 desátá. Záložnice Anna Lotmanová zaznamenala čtyři branky a dvě asistence, její kolegyně ze záložníka Mikaela Srchová se trefila třikrát a brankářka Anna Niková odvrátila devět střel, které měly v zápase, asistovaly u Lotmanova gólu z rychlého brejku v první čtvrtině.

Poté, co za Českou republiku vstřelil týmově nejvyšších 24 gólů, je tři roky zbaven vyznamenání pro nejužitečnějšího hráče Evropského poháru. Jeden gól a dvě asistence v první čtvrtině, po jedné brance a jedné asistenci ve druhé a třetí a čtvrté.

„Věděli jsme, že Itálie bude opravdu konkurenceschopným týmem a chtěl jsem se svým týmem udělat vše, co je v mých silách, abychom se ujistili, že se dostaneme na vrchol,“ řekl.

Lotman, který hrál v Louisville pod svým dívčím jménem Kobecka, řekl, že s Marterem hrál celkově jen dva měsíce, ale řekl, že ten byl bezprostředním přispěvatelem k útoku.

„Miluji to, protože všechen tlak jde ze mě a Michaely,“ řekl Lautman. „Uvolňuje tlak a útočí. Takže je pro mě příjemné udělat krok zpět a nakrmit ji nebo jí dát prostor.

READ  Více než 40 ruských velvyslanců vyhoštěno z Belgie, Nizozemska, Irska a České republiky Světové zprávy

Ve William & Mary Martyr — absolvent The Kinkaid School v Houstonu v Texasu, jehož matka Eva Martyr, bývalá hráčka Yale, která je nyní asistentkou trenéra pro Českou republiku — excelovala v bodování. Svou kariéru zakončil na děleném šestém místě v počtu gólů (149) a bodů (182) v historii programu a nasbíral 33 asistencí a 89 remíz. Je vlastníkem školních rekordů v jednotlivých zápasech v počtu gólů (devět), asistencí (šest) a bodů (10) a byl trojnásobným vítězem All-Colonial Athletic Association.

Ale trenér České republiky Adam Ondrek řekl, že Martyr vždy chtěl zapojit své spoluhráče.

„Umí dát hodně gólů. Je dobrý v jeden na jednoho a klamání,“ řekl. „Ale může pomoci ostatním zazářit. Obrany se na ni snaží dívat. Ostatní hráči tak mají více volných rukou.

Marterovo spojení s Českou republikou jde přes jeho praprarodiče Johna Anthonyho a Eugenie Funda Obst, kteří vyrůstali v tehdejším Československu. Když se v roce 1948, krátce po skončení druhé světové války, zmocnil země komunistický režim, uprchli s dcerou Ivanou do Německa.

Podle Ivany Obst Turnerové požádali v roce 1950 o víza k imigraci do Spojených států a byla jim udělena.

„Sledování hry Pelého za český tým je pro mě velmi dojemné, protože to prohlubuje můj osobní vztah k místu mého narození,“ napsal Turner e-mailem. „Belle, když vyrůstala, měla úžasný vztah se svou prababičkou, která v celé rodině vštípila úctu ke všemu českému – od zájmu o mezinárodní vztahy po východoevropskou kuchyni. Jsem nadšený, že mám příležitost hrát za český tým kromě let ve W&M.“

Poté, co Martyre ochutnala slavný jahodový koláč své babičky, řekla, že ji stále pohání vzpomínka na její prababičku.

„Musím s ní růst a učit se od ní,“ řekl. „Takže je to určitě zvláštní místo v naší rodině a rád bych tam jednou s babičkou odcestoval a podíval se, kde vyrůstala.“

READ  Česká Extralica má být spuštěna 9. dubna - Česká republika, Německo, Itálie, Nizozemsko, Novinky - České baseballové ligy, Novinky - Holandské baseballové ligy, Novinky - Německé baseballové ligy, Novinky

Martyr se poprvé objevila v reprezentačním týmu České republiky žen a pomohla jim vyhrát Pražský pohár v roce 2018. Přiznal, že jeho první cesta do Česka byla „děsivým zážitkem“.

„Jsem cizinec a neumím česky, ale přistoupila jsem k tomu jako k příležitosti k učení, jak posunout svou hru na další úroveň a učit se od starších žen, které hrají jiným stylem než já,“ řekla. se od nich hodně naučil, včetně některých českých slovíček. Je to skvělá příležitost zahrát si s různými typy hráčů a přinést tento typ herního stylu William & Mary příští rok a poté Clemsonovi.

Martyr, který využije svůj poslední rok způsobilosti v Clemsonu, až škola Atlantic Coast Conference začne příští rok na jaře hrát Division I, řekl, že využije příležitosti být průvodcem pro své spoluhráče v České republice, kteří se již zmínili o ohňostroji v Baltimore’s. Vnitřní přístav. A Towson, Johns Hopkins a Loyola Maryland jsou mezi cílovými volbami této oblasti. Ale také poznamenal, že jsou ekvivalentní služební cestě.

„Nechci předbíhat. Budeme hrát hodně lakrosu,“ řekl. „…Chceme na světové scéně dokázat, že jsme neuvěřitelný tým. Budeme mít spoustu času na stmelení týmu a lepší vzájemné poznávání.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.