Tchajwanská nehoda vlaku: Řidič kamionu vyjadřuje „hlubokou lítost“ nad katastrofou | světové zprávy

Pracovník údržby jiskří ve svém vozidle jiskru Tchaj-wanNejhorší železniční katastrofa za poslední desetiletí nabídla v neděli plačtivou omluvu, protože vyšetřovatelé uvedli, že strojvedoucí měl jen málo času na reakci na srážku.

alespoň 50 lidí bylo zabito Více než 200 lidí bylo zraněno při páteční nehodě, která poslala přeplněný osmivozový vlak do stran úzkého tunelu poblíž východního přístavního města Hualien.

Vyšetřovatelé říkají, že Taroko Express se srazil s nákladním vozem na lince okamžiků před tím, než vstoupil do tunelu. Vůz sjel přes strmý most a státní zástupci se snaží zjistit, zda řidič nezablokoval parkovací brzdu nebo nedošlo k mechanické závadě.

V neděli četl řidič Li Ye-xiang emotivní prohlášení.

„Je mi to velmi líto a chci se upřímně omluvit,“ řekl hlasem stoupajícím s emocemi. „Budu spolupracovat při vyšetřování ze strany policie a státních zástupců, abych nesl odpovědnost, kterou musím nést.“

Lee (49) byl součástí týmu, který pravidelně kontroloval tchajwanskou železniční trať na východních horách, aby zjistila sesuvy půdy a další nebezpečí. Koncem týdne byl vyslýchán prokurátorem a soud ho propustil na kauci až do dalšího vyšetřování.

Hong Yong, šéfe Tchaj-wan Rada pro bezpečnost dopravy uvedla agentuře AFP, že vyšetřovatelé česali vlakové zapisovače i záběry CCTV z předního vozu.

Řekl: „Podle výpovědí některých cestujících uslyšeli zvuk trubky a předpokládá se, že strojvedoucí objevil něco, co bránilo trati.“

Ale strojvedoucí – který byl mezi mrtvými – by bojoval, aby srážku zastavil.

Dodal: „Předpokládá se, že strojvedoucí měl na reakci nanejvýš 10 sekund a na nouzové brzdy nebyl dostatečný odstup.“

Někteří přeživší uvedli, že se vlak před nárazem do nákladního vozu nezdálo, že by zpomalil. Hong však uvedl, že ostatní si před srážkou všimli prudkého otřesu, což naznačuje, že strojvedoucí mohl momenty nouzové přestávky před srážkou zatáhnout.

READ  Řeka Ganga: Desítky mrtvol vymyty ve východní Indii

S rostoucími otázkami o tom, jak přeplněný je vlak a proč na této části trati nejsou žádné ploty, podal ministr dopravy Lin Xia Long v neděli rezignaci. Vláda to však nepřijala a prohlásila, že by měl zůstat na místě, dokud nebudou známy výsledky vyšetřování.

Nehoda uvrhla Tchaj-wan do stavu smutku. Někteří z těch, kteří přežili, ztratili celé rodiny a nejmladšímu byli jen čtyři roky. Bylo také potvrzeno zabití francouzského občana a dvou Američanů.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *