Tchaj-wan aktivuje protivzdušnou obranu, když do regionu vstoupí čínská letadla

Tchaj-wan aktivuje protivzdušnou obranu, když do regionu vstoupí čínská letadla

Tchaj-pej (Reuters) – Tchaj-wan ve čtvrtek aktivoval své obranné systémy poté, co nahlásil, že 37 čínských vojenských letadel létalo v zóně protivzdušné obrany ostrova a některá následně letěla do západního Pacifiku při posledním hromadném leteckém vpádu Pekingu.

Čína, která považuje demokraticky ovládaný Tchaj-wan za své vlastní území, během posledních tří let pravidelně přesouvala své letectvo na oblohu poblíž ostrova, ale ne do teritoriálního vzdušného prostoru Tchaj-wanu.

Tchajwanské ministerstvo obrany uvedlo, že od 5:00 (středa 21:00 GMT) zaznamenalo 37 letadel čínského letectva, včetně stíhaček J-11 a J-16 a také jaderných bombardérů H-6, kroužících kolem jihozápadního rohu. . Identifikační zóna protivzdušné obrany neboli ADIZ.

ADIZ je širší oblast, kterou Tchaj-wan monitoruje a hlídkuje, aby poskytl svým silám více času reagovat na hrozby.

Ministerstvo ve svém prohlášení uvedlo, že některá z čínských letadel odletěla na jihovýchod Tchaj-wanu a přeletěla do západního Tichého oceánu, aby provedla „výcvik leteckého pozorování a navigace na dlouhé vzdálenosti“.

Dodala, že Tchaj-wan vyslal svá letadla a lodě, aby monitorovaly a aktivovaly pozemní raketové systémy s použitím své standardní formulace, jak by měl reagovat na takovou čínskou aktivitu.

Čínské ministerstvo obrany na žádost o komentář okamžitě nereagovalo.

Čína dokončila ve středu druhou fázi společných leteckých hlídek s Ruskem nad západním Tichým oceánem po letech předchozího dne nad Japonským mořem a Východočínským mořem, což vyvolalo obavy Japonska o jeho národní bezpečnost.

Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že ve čtvrtek ráno zakódovalo stíhačku v reakci na čínskou výzvědnou Y-9 letící nad Tichým oceánem a východním Tchaj-wanem.

Japonsko také ve čtvrtek podalo protest proti Číně za to, že její plavidla námořnictva a pobřežní stráže vplula do japonských teritoriálních vod podél jihozápadního souostroví země, uvedl na tiskové konferenci mluvčí Tokia Hirokazu Matsuno.

READ  Takto vypadají vrány, které se vykoupají, nebo „mravenčí“: NPR

Laura Rosenbergerová, prezidentka Amerického institutu na Tchaj-wanu, který řídí neoficiální vztahy mezi Washingtonem a Tchaj-pej, je tento týden na návštěvě Tchaj-wanu.

Tchajwanským médiím v pondělí řekla, že Spojené státy mají trvalý zájem na udržení stability v Tchajwanském průlivu a že Spojené státy budou pokračovat ve vyzbrojování ostrova, což je zdrojem pokračujících sporů v čínsko-amerických vztazích.

V dubnu Čína uspořádala válečné hry kolem Tchaj-wanu po cestě tchajwanského prezidenta Tsai Ing-wen do Spojených států.

Tchajwanská vláda odmítá požadavky Číny na suverenitu a tvrdí, že o své budoucnosti mohou rozhodovat pouze obyvatelé ostrova.

(Zpráva Ben Blanchard v Taipei). Další zprávy Kantaro Komiya v Tokiu; Střih Tom Hogg a Raju Gopalakrishnan

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *