Kvůli špatnému zdraví ztrácíme muže v našich životech

Milujeme muže v našich životech – naše otce, syny, manžely, partnery, bratry a přátele. Ale pokud jde o to, abychom je udrželi ve zdraví, zaostáváme.

V průběhu celého života – od dětství do let dospívání, středního věku a stáří – chlapci a muži umírají častěji než dívky a ženy. Výsledkem je rostoucí rozdíl v dlouhověkosti mezi muži a ženami. ve Spojených státech amerických, Očekávaná délka života v roce 2021 U žen to bylo 79,1 roku a u mužů 73,2 roku. Tento rozdíl 5,9 roku je největší propast za čtvrt století.

Tento objev překvapil mnoho lidí. A mělo by být. Je pravda, že výzkum zdraví, který se léta zaměřoval na muže, ženy a genderové menšiny, byl z velké části vynechán. To se však změnilo v důsledku úsilí o advokacii, zejména ze strany žen.

Ale výhody, kterých se muži ve společnosti těší – vyšší mzdy, větší moc ve vládě a podnicích a zastoupení ve výzkumu zdraví – se nepromítly do lepšího zdraví. Více si o tom můžete přečíst v našem příběhu „Tichá krize mužského zdraví je čím dál horší“.

Také bych vám doporučil přečíst si komentáře. Je úžasné, kolik lidí je uraženo představou utrpení mužů. Jiní říkají, že rozdíl v dlouhověkosti je jednoduše způsoben biologií – a my bychom to měli prostě přijmout. Ale myslím, že můžeme udělat víc. Můžeme začít tím, že naučíme chlapce a dospívající zdravým návykům a důležitosti návštěvy lékaře – stejně jako my dívky. Muži by měli každoročně navštěvovat lékařské prohlídky u lékaře, kterému důvěřují. Měli bychom povzbuzovat každého v našem životě ke zlepšení stravy, cvičení, snížení stresu a budování sociálních vazeb. A lékařský výzkum, který se zaměřuje na genderové rozdíly, pomůže všem. Nechám vám tento čtenářský komentář.

READ  NASA a USPS: Nové známky oslavují desetiletí sledování Slunce z vesmíru

„Uchovat si dobré zdraví, jak stárnete, vyžaduje úsilí,“ napsal jeden čtenář. „A spousta kluků, které znám, považuje svá těla za nástroj, který upoutá pozornost, jen když je rozbitý.“

Přečtěte si více. Řadu příběhů o mužích a chlapcích najdete také v našem speciálním shrnutí Men’s Health, které najdete na konci.

Otestujte si svou zaujatost ohledně postižení

Schopnost je zakořeněna v přesvědčení, že ideální je schopnost těla a že postižení lidé jsou horší než vy. Udělejte si náš nový kvíz „Dokážeš?“ Prozkoumat sedm scénářů, které mohou odrážet schopné myšlení. Test byl vytvořen za účasti 25 handicapovaných aktivistů a výzkumníků.

Vezměte každý scénář za nominální hodnotu. Vždy existují proměnné, které mohou ovlivnit vaše odpovědi, ale zkuste vybrat odpověď, která podle vás nejlépe odráží, jak byste se mohli chovat v reálné situaci. Můžete také změnit své odpovědi, abyste se dozvěděli více o tom, proč některé scénáře odrážejí schopné myšlení. Jak můžete vidět v komentářích, mnoho čtenářů bylo z odpovědí frustrováno.

I když nemůžeme určit každou nuanci schopného myšlení v jediném testu, smyslem tohoto cvičení je přimět vás přemýšlet. Koneckonců, zpochybnit své předsudky nemusí být snadné.

https://www.washingtonpost.com/wellness/interactive/2023/ableist-thinking-disability-bias-quiz/?itid=sf_wellbeing_wellbeing_Top%20table_p001_f002

Jak umělá inteligence pomohla pacientům získat zpět svůj hlas

Mnoho lidí se obává nebezpečí AI, ale AI má také obrovský potenciál zlepšit naše životy. To je případ pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou a dalšími nemocemi, které mohou vést k tomu, že člověk ztratí schopnost mluvit. Technologie AI umožnila rychlejší, jednodušší a dostupnější „transformaci“ vašeho hlasu a vytvoření počítačem generované verze, která zní více jako váš skutečný hlas.

Seznamte se s lidmi, kteří používají tyto zvuky generované umělou inteligencí, aby žili svůj život naplno. Příběh si nejlépe vychutnáte se zapnutým zvukem.

READ  Hormonální substituční léčba může zabránit Alzheimerově chorobě u rizikových žen

Pacientům bylo řečeno, že jejich hlasy mohou zmizet. Aby je zachránili, uchýlili se k umělé inteligenci.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *