Taylor Fritz popisuje sílu mužského US Open – NBC Los Angeles

Taylor Fritz popisuje sílu mužského US Open – NBC Los Angeles

Žádný americký mužský tenista nezvedl nad hlavu trofej US Open od roku 2003, kdy vyhrál Andy Roddick.

Američan Taylor Fritz, světová jednička, je ale jistější, že se časy změní a že americké sucho na čtyřech grandslamech brzy skončí.

Poprvé od roku 2004 se v hlavním tahu mužů objevilo pět Američanů, včetně č. 9 Fritz, č. 10 Frances Tiafoe, č. 14 Tommy Ball, č. 28 Christopher Eubanks a č. 31 Sebastian Korda.

„Máme jeden z nejsilnějších amerických tenisových kurtů, jaké jsme za dlouhou dobu měli,“ řekl Fritz NBCCU Local Sports v exkluzivním rozhovoru. Takže šance určitě je [the Grand Slam drought] brzy skončí.“

Fritz se domnívá, že pro Američany bylo v průběhu let obtížnější zajistit US Open kvůli tenisové „velké trojce“ – což je termín pro herní legendy Novak Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal, kteří mají dohromady celkem 65 hlavních titulů. Slam titulů ve dvouhře.

Federer oznámil ukončení funkce tenisového funkcionáře pro Laver Cup 2022, zatímco Nadal zůstává kvůli zranění mimo hru. Ze tří je Djokovič jediným aktivním hráčem.

„Od té doby jsme měli tři nejlepší tenisty, které kdy hráli, a žádný z těchto tří nebyl Američan,“ řekl Fritz.

Fritz, který se ve třetím kole US Open utká s Čechem Jakubem Menchikem, říká, že jeho cílem je letos celý turnaj vyhrát. Jako nejlépe nasazený Američan jsou však všechny oči upřeny na 25letého mladíka a Fritz říká, že „dobře zvládá tlak a očekávání“.

„Jako americký hráč číslo jedna to nelze obejít,“ připustil Fritze, „US Open bude vždy nejdůležitějším turnajem roku, takže na vystoupení na grandslamech na domácí půdě bude vždy vyvíjen zvýšený tlak. získat velké výsledky.“

READ  Koronavirus: Co se děje po celém světě 22. července

Jak bude Fritz slavit US Open? Podle jeho slov, s Ace Paloma – „ovocným“ nápojem inspirovaným tenisem, kterému pomohl vařit díky partnerství s Maestrem Dobelem Tequilou.

„Sentimentální“ objetí s Rogerem Federerem při odchodu do důchodu

Zatímco jedním z vrcholů Fritzovy kariéry bylo poražení Nadala a vítězství v Indian Wells Championship v roce 2022, říká, že dalším velkým momentem bylo sledování Federera odcházejícího na Laver Cupu.

Poté, co Team World porazí Team Europe o titul, Fritz a jeho vítězný tým se seřadí, aby si potřásli rukou s týmem soupeře a tenisovou legendou.

Fritz sdílel emocionální okamžik, který tu noc prožil s Federerem.

„Řekl jsem mu: ‚Děkuji vám za to, co jste pro sport udělal,“ řekl Fritz. „A tam jsem to ztratil. Začal jsem plakat – všichni plakali – a nešlo nebrečet.“

Zatímco Federerův odchod do důchodu byl neuvěřitelně emotivní pro hráče a fanoušky, kteří se na něj těšili, byla to také určitá úleva pro Američany, kteří chtěli prorazit.

Fritz se vrací do akce na kurtu Louise Armstronga v pátek v 19:00 ET, když si chce zarezervovat místo ve čtvrtém kole US Open.

Rostoucí fanouškovská základna dokumentů ‚Break Point‘

Fritiz se objevil na Netflix’s Break Point, dokumentární sérii vytvořené s cílem poskytnout divákům hloubkový a osobní pohled do životů nejlepších světových profesionálních tenistů.

Největší rozdíl je podle něj v tom, že ho častěji poznávají, když je venku – což se v minulosti příliš často nestávalo.

„Jediná zajímavá věc je, že když jsem venku, často mě někdo pozná, ale ne jako tenistu, ale jako hvězdu show,“ řekl Fritz. „Je to něco, co jsem řekl hodně – teď může být někdo jiný tenisovým fanouškem, který předtím nebyl… To byla moje největší naděje v seriálu… převést lidi na tenis.“

READ  Německo používá tříčlenný tým po problémech COVID-19 v globálních curlingových zápasech

Fritz, otec jednoho dítěte, 6letého Jordana, se také objevil v dokumentech. Přestože Jordan nejezdí s Fritzem na jeho zápasy, rád sleduje svého otce na velké obrazovce.

„Byl velmi zklamaný, když zjistil, že nejsem nejlepší hráč na světě,“ řekl Fritz se smíchem.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *