Střelba na dálnici na Západním břehu: Nejméně jeden člověk byl zabit a několik dalších bylo zraněno při střelbě na předměstí Jeruzaléma

Střelba na dálnici na Západním břehu: Nejméně jeden člověk byl zabit a několik dalších bylo zraněno při střelbě na předměstí Jeruzaléma

Izraelská policie/izraelská policie

Izraelští bezpečnostní pracovníci hlídkují po střelbě na okupovaném Západním břehu Jordánu.


Jeruzalém
CNN

Podle izraelských úřadů byl dnes ve čtvrtek nejméně jeden člověk zabit a několik dalších zraněno při střelbě na dálnici na okupovaném Západním břehu Jordánu na předměstí Jeruzaléma.

Záchranná služba Magen David Adom uvedla, že při nehodě zemřel muž ve věku kolem dvaceti let. Dodala, že pět dalších bylo zraněno střelami, včetně ženy ve věku kolem dvaceti let, která byla ve vážném stavu.

Magen David Adom řekl, že šestá osoba byla také zraněna, ale neupřesnil, jak byla zraněna.

Izraelská policie v prohlášení uvedla, že tři ozbrojenci zahájili palbu poblíž kontrolního stanoviště vůdce poté, co dorazili ve vozidlech ze směru od osady Maale Adumim směrem k Jeruzalému.

Izraelská policie/izraelská policie

Ke střelbě došlo poblíž izraelské osady Maale Adumim.

V prohlášení se uvádí, že „začali střílet z automatických zbraní M-16 na civilisty ve vozidlech“, kteří čekali v provozu.

Policie ozbrojence označila za teroristy a obyvatele betlémské oblasti, bližší informace o totožnosti střelců však neposkytla.

Dodala, že bezpečnostní síly „neutralizovaly“ dva ze střelců na místě incidentu a další „se pokusil o útěk“.

Nastala vlna Teroristické útoky Proti Izraelcům na okupovaném Západním břehu Jordánu v posledních týdnech. Nejméně sedm bylo zabito v a Střílení Poblíž jeruzalémské synagogy koncem ledna 2023, kterou policejní šéf Yaakov Shabtai popsal jako „jeden z nejhorších teroristických útoků za posledních několik let“.

Oprava: Tento příběh byl aktualizován, aby bylo objasněno, že k incidentu se střelbou v blízkosti synagogy v Jeruzalémě došlo v lednu 2023.

Toto je rozvíjející se příběh a bude aktualizován.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *