Smyčcový orchestr Rocky Mountain se na podzim zapojuje do zpěvu

Smyčcový orchestr Rocky Mountain se na podzim zapojuje do zpěvu

Krátce po setmění v 17 hodin zahraje orchestr Rocky Mountain Range Orchestra světelnou hudbu.

„Když se vydáme do chladnějších měsíců, je hezké mít něco, co posiluje život,“ řekla Maria Larionov, hudební ředitelka profesionální skupiny, která nezahrnuje dirigentky.

Ačkoli přátelská a přístupná, každý výběr je odlišný a mistrovské dílo, řekla.

Na koncertě zazní dvě skladby s názvem Serenáda pro smyčce. Jedním z nich je Antonín Dvorjak Zazní na něm středoškolské a vysokoškolské kapely. Poslední napsal méně známý skladatel Dag Ivar Wiren. Výkon sólisty pochází z Vivaldiho koncertu pro housle a violoncello, kde hraje Larionov na housle a profesor University of Montana Adam Collins na violoncello.

Lidé také čtou…

Koncert se bude konat v neděli 19. listopadu v 16 hodin v Koncertní síni University of Montana Music Building. Vstupenky jsou k dispozici sort.org.

Vivaldi

Orchestr nehraje často barokní hudbu, ale když ano, pomáhá mít cembalistu: Anitu Banusz.

Zdůrazní centrální část Vivaldiho díla, která je obecně „opravdu slunečná,“ řekl Larionov. V jeho 10minutové show je prostor pro housle a violoncello, které jsou „extrémně talentované a náročné“.

Řekla, že se to neliší od „rozhovoru mezi dvěma sólisty, kde sdílejí melodické motivy tam a zpět“.

Werin

Pokud jste o Dag Ivaru Wirénovi neslyšeli, nemá to žádný vliv na jeho schopnosti nebo vaše znalosti. Larionov to objevil, když procházel archivy kartotéky orchestru pro noty.

Po podrobnějším průzkumu skladatele, Švéda, který zemřel v roce 1986 ve věku 80 let, jsem si myslel, že je to okouzlující skladba s rytmickým, jazzovým podtextem, která ukazuje vlivy Igora Stravinského a George Gershwina.

Technicky patří do neoklasicistní kategorie, podobně jako Beethoven a Mozart, ale ona tuší, že se nebral příliš vážně.

READ  Mira Fournai přepnula zařízení pro svůj další projekt, The Heroine's Journey

Svou vlastní hudbu popisuje jako „moderní hudbu přátelskou k posluchačům,“ řekla.

Dvorjak

Skupina „Rising Stars“ zahrnuje studenty UM i středoškoláky z Missoula Sentinel a Hellgate a jednoho z Helena High School. Trénují a vystupují po boku svých profesionálních protějšků.

„Je to skladba, kterou profesionální hudebníci hrají celý život, takže je pro nás vzrušující představit ji další generaci,“ řekla.

Dvořák ji podle ní napsal poměrně rychle a obsahoval příchutě české lidové hudby, což vše vedlo k slunečné a někdy i smutné náladě. Na technické úrovni obsahuje virtuózní party pro všechny sekce orchestru.

Ceremoniál je věnován zesnulému podporovateli Danu Lambrosovi, který zemřel v březnu ve věku 92 let. Larionov považoval za vhodné, aby ceremoniál zahrnoval dva singalongy hrané na něčí počest.

Pro odpověď musíte být přihlášeni.
Kliknutím na libovolnou reakci se přihlaste.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *