Karlovarský filmový festival v České republice se plánuje vrátit v srpnu

PRAHA (Reuters) – Karlovarský filmový festival v České republice se sídlem v lázních na západě uvede červený koberec znovu v roce 2021, přičemž organizátoři se v úterý otevřou později než obvykle.

Festival začal v roce 1946 v tehdejším Československu a nyní je jedním z předních filmových událostí ve střední a východní Evropě. To se stalo online až v roce 2020 kvůli pandemii COVID-19.

Díky zrychlujícímu se tempu očkování a zpomalení infekcí v 10,7 milionu zemí organizátoři uvedli, že plánují akci na 20. a 28. srpna, po obvyklém začátku července.

„Doufáme, že se očkování v příštích měsících významně pohne, a tím bude kontrolovat epidemiologickou situaci, aby bylo možné zajistit maximální bezpečnost festivalu pro hosty a návštěvníky,“ uvedl ve svém prohlášení prezident festivalu Jerry Bartoska. .

Dále uvedl, že následný start je jednorázový a 56. ročník bude naplánován na příští rok začátkem července.

Přátelská a neformální atmosféra Karlových Varů, jeden ze čtyř hlavních evropských filmových festivalů v Evropě, láká v pravidelných letech desítky tisíc návštěvníků, z nichž mnozí spí ve stanech.

Minulé události se zúčastnily hvězdy jako Sharon Stone, Robert Redford a Julianne Moore.

Česká vláda začala zmírňovat omezení COVID-19, ačkoli hotely zatím zůstávají zavřené.

(Připravil Robert Muller, Střih: Jason Hovet)

READ  Češi hledají pomoc v zahraničí při léčbě pacientů s COVID-19 | WIVT

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.