Sexpats Rozhovor: John Mucha, prezident Muchovy nadace

Sexpats Rozhovor: John Mucha, prezident Muchovy nadace

V současné době žije ve Spojeném království asi 100 000 lidí českého občanství nebo původu. Najdeme mezi nimi mnoho významných osobností, ale i lidí s jedinečnými osobními příběhy. Tentokrát jsme se rozhodli vám ty nejzajímavější z nich představit v pořadu „CZEXPATS Interviews“ s Johnem Muchou, prezidentem Muchovy nadace.

Proč se první veřejný filmový projekt na světě konal v bytě Alphonse Muchy? Ve které zemi světa je dílo Alfonse Muchy nejoblíbenější? Jak příjmení Mucha ovlivnilo jeho život? To vše a mnohem více v našem rozhovoru s Johnem Muchou.

John Mucha je bývalý bankéř, kurátor výstavy Alphonse Mucha Exhibitions, zakladatel Muchovy nadace a předseda její správní rady. Je vnukem malíře Alfonse Muchy a synem spisovatele Jiřího Muchy. Vystudoval ekonomii na Lancaster University a po dokončení studií pracoval jako mezinárodní bankéř v Londýně. Jeho otec Jiří Mucha jako první katalogizoval sbírku Muchových děl pro výstavy od Paříže po Ameriku. V roce 1992 spolu se svou matkou Geraldine založil Muchovu nadaci, jejímž posláním je uchovávat odkaz Alfonse Muchy, propagovat jeho dílo a zpřístupňovat jej širší světové veřejnosti (především prostřednictvím výstav). Za tímto účelem založila Muchova nadace v roce 1998 stálé Muchovo muzeum v Praze.

https://www.youtube.com/watch?v=WAkjcIraG_E

READ  Česká republika přijímá více než 100 000 ukrajinských uprchlíků - Světová mírová organizace

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *