Skalní útvar na Marsu vypadá jako osamělá ztracená kopule poblíž podivně tvarovaného kráteru

Možná si říkáte, proč vám už nějakou dobu ukazujeme záblesky Marsu, zachycené na kameru různými kusy hardwaru, které lidstvo má v mimozemském světě nebo kolem něj. Odpověď je jednoduchá: možná se tam vydáme, možná i za svého života, a možná také začneme to místo trochu lépe poznávat.

Mars Téma lidských snů bylo vždy zde na Zemi, ale nyní jsme blíže než kdy jindy, abychom tam skutečně šli. Nedávno oznámený program Artemis Moon Exploration Program je (stále) prvním velkým krokem na této neuvěřitelné cestě, protože to není cíl sám o sobě, ale jen krok směrem k dosažení tohoto velkého červeného cíle v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Takže ano, stydlivě jsme začali nějakou dobu v naší podpoře Další informace o Marsu Zde se tedy budou ukazovat věci jako tato.

A tato věc zde je kopulovitý výchoz v oblasti planety Orcus Patera, malá eliptická deprese, která je 380 km (240 mil) dlouhá a 140 km (87 mil) široká. Okraj prohlubně se tyčí 1,8 km (1,11 mi) nad okolními pláněmi a samotná prohlubeň dosahuje 600 metrů (1,968 ft) pod svým obvodem.

Počátky výchozů nejsou zcela známy a mohly vzniknout v důsledku sopečných nebo tektonických procesů. Pokud jde o kráter, vědci nesoudí, že by v určitém okamžiku mohlo jít o kruhový náraz zkreslený tlakovými silami.

Ale většina lidí dala své peníze na Orcus Patera v důsledku efektu lomítka, „Možná méně než pět stupňů od horizontály.“ Tvrdí to Evropská vesmírná agentura.

Hlavní snímek tohoto dílu ukazuje jeden z nejnovějších snímků oblasti, pořízený z nadmořské výšky 278 km kamerou HiRISE nainstalovanou na Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) v září 2015 a nedávno Znovu zveřejněno NASA a University of Arizona.

READ  Meteor explodoval nad Vermontem, až „násilně“ otřásl budovami

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.