Semjon Byčkov opouští Českou filharmonii v roce 2028

Semjon Byčkov opouští Českou filharmonii v roce 2028

Byčkov završí své desetileté působení ve funkci šéfdirigenta a hudebního ředitele na konci sezóny 2027-28.

dirigent Semjon Byčkov Od začátku sezóny 2018/19 se stal šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie. Dnes oznámil, že neprodlouží smlouvu a že jeho funkční období vyprší na konci sezóny 2027-28.

generální ředitel České filharmonie, David MaříšekZarmoucen touto zprávou jsem sdílel: „Absolutně respektuji Reason a vím, že mluvím za celý orchestr, když řeknu, že bude velmi chybět, jak hudebně, tak na lidské úrovni. Se Semjonem je orchestr pryč. An bezprecedentní vzestup a Semjon je srdcem tohoto hnutí, my Jsme velmi vděční za to, čeho jsme již společně dosáhli, a po další čtyři roky, které jsou pro Semjona tak typické, jsou jeho slova velkorysá a opravdová a jasněji vyjadřují jeho myšlení než kdokoli jiný mohl.“

Byčkov vysvětluje, že se splnil jeho sen „Česká filharmonie být součástí malé skupiny, která tvoří orchestrální elitu světa a zajistit, aby ji svět znal a uznával“.

„Když se v roce 2028 po 10 letech vedení tohoto orchestru ukázalo, nastal čas, abych odešel z funkce jeho šéfdirigenta a skladatele,“ uvedl v dnešním prohlášení.

„Proč to s vámi sdílím, když zbývají 4 roky? Z velmi jednoduchého důvodu. V dnešním hudebním světě se plány dělají dlouho dopředu,“ vysvětluje. „Příští 4 roky umožní mým kolegům zajistit, aby další kapitola jejich života byla harmonickým a přirozeným vývojem, další kapitola je moje. Na několik příštích let máme naplánovaných mnoho zajímavých projektů a tato kapela bude i nadále pokračovat.“ být uměleckým centrem mého života od prvního dne.“

Jednasedmdesátiletý dirigent poděkoval Koreji, Japonsku a Evropě za letošní sezónu a svá nedávná turné. „Nepamatuji si, že bych na každé vystoupení, které jsme na tomto turné měli, měl takovou pozitivní intenzitu a jednomyslnou odezvu. Diváci našeho Dvořáka milovali. Jednoznačně poznali orchestr pro jeho hudbu, jeho interpretační tradici a radostnou osobnost, kterou vyzařuje. Na a mimo jeviště.

„Neumíte si představit radost a hrdost, kterou jsem cítil na své kolegy, kteří žili pro každou notu a každou frázi v každém okamžiku každého představení.“

Mezi nadcházející akce patří tři koncerty Carnegie Halla dva koncerty v Torontu s programy včetně Janáčkovy Glakolitické mše, Mahlerovy 5. symfonie, Ma Vlastovy Tři básně a Dvořákových 3 koncertů.

Koncerty budou navazovat na rezidenční pobyty v Londýně, Vídni, Paříži, Amsterdamu a Bruggách a zaměří se na hudbu Mahlera, Šostakoviče a Mozarta.

Byčkov se narodil v Petrohradu v roce 1952, do Spojených států emigroval v roce 1975 a od poloviny 80. let žije v Evropě. Bychkov studoval hru na klavír, než získal místo na Klinga Choir School, kde absolvoval své první hodiny dirigování. Bylo mu 17, když byl přijat ke studiu na Leningradské konzervatoři u legendárního Ilji Musina. Během tří let vyhrál soutěž pod vedením vlivného Rachmaninova.

Dříve působil jako hudební režisér Grand Rapids Symphony Orchestra A tohle Buffalská filharmonie. V roce 1989 byl jmenován hudebním ředitelem Orchestre de Paris; V roce 1997 šéfdirigent Symfonický orchestr WDR Kolín nad Rýnem; a v následujícím roce šéfdirigent Drážďanský Chemoper.

V roce 2015 byl Semyon Bychkov vyhlášen dirigentem roku podle International Opera Awards. V červenci 2022 obdržel čestný doktorát od Royal Academy of Music.

READ  Denní tucet: 12 věcí, které byste dnes měli vědět o Česku

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *