Ministr Lugar na zasedání Central 5 o hospodářském oživení v Evropě po pandemii

Ekonomické oživení po pandemii bylo hlavním tématem tohoto setkání ministrů z pěti zemí. Ministr Lugar jménem země, která předsedá Radě, zdůraznil závazek EU podporovat své členské státy při obnově situace po pandemii a poznamenal, že unie prokázala, že dokážeme spolupracovat a rychle reagovat na krize. Nástroj obnovy a odolnosti poskytuje členským státům EU příležitost stát se silnějšími, ekologičtějšími, digitálními a konkurenceschopnějšími.

Ústředních 5 ministrů zahraničí jednalo o evropské cestě ke klimatické neutralitě a významu digitální transformace. Uspořádali také pracovní oběd, během kterého se dotkli dalších aktuálních témat, jako jsou rostoucí ceny energií, které by mohly v budoucnu vážně ovlivnit evropské občany, podniky a hospodářství.

Na plenárním zasedání si ministři zahraničí také vyměnili názory na Východní partnerství, nadcházející summit Východního partnerství naplánovaný na prosinec 2021 a na situaci v Bělorusku, Ukrajině a Rusku.

Skupina C5, od jejího vzniku na vrcholu pandemie v loňském roce, zahrnuje rakouského ministra zahraničí Michaela Leinharta, českého ministra zahraničí Jakoba Kolhánka, maďarského ministra zahraničí Petra Sijarta, slovenského ministra zahraničí Ivana Koroka a slovinského ministra zahraničí Ani Lugara, prokázal jako hlavní přispěvatel. Být vynikajícím fórem pro výměnu názorů a podporu spolupráce mezi středoevropskými zeměmi.

Večer před zasedáním se ministr Lugar setkal s velvyslanci nerezidenty akreditovanými ve Slovinsku ve Vídni a představil aktuální názory na zahraniční politiku.

READ  Osaka se může setkat se Sabalenkou a v semifinále US Open se utká s Barty Plíškovou

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *