WhatsApp spouští nativní aplikaci pro Windows

WhatsApp v úterý spustil zcela novou aplikaci pro uživatele Windows. Tentokrát místo použití staré technologie Electron (webové) byla aplikace kompletně přestavěna pomocí nativních technologií Windows, což by mělo celkově přinést lepší výkon.

Nový WhatsApp pro Windows byl dříve k dispozici jako beta aplikace a nyní je konečně k dispozici všem uživatelům. Jak podrobně popisuje WhatsApp V příspěvku na blogu (Přes hrana), nová aplikace nahradí starou plochu WhatsApp novým a originálním zážitkem. Vzhledem k tomu, že nyní funguje nativně, je aplikace spolehlivější a rychlejší.

Kromě toho má původní aplikace WhatsApp oproti svému předchůdci některé další výhody. Uživatelé nyní mohou například odesílat a přijímat zprávy, i když je jejich telefon offline. Rozhraní bylo také přepracováno, aby vypadalo čistěji a konzistentněji s rozhraním Windows.

Uživatelé počítačů Mac také získají novou aplikaci WhatsApp

V blízké budoucnosti má podobnou aktualizaci dostat i macOS aplikace pro WhatsApp. Minulý měsíc WhatsApp zveřejnil soubor První veřejná beta jeho nové aplikace pro Mac postavené na technologii Catalyst Umožňuje vývojářům snadno přenášet aplikace pro iOS do macOS. Namísto používání webových technologií se nová aplikace silně spoléhá na WhatsApp pro iOS pomocí nativních rozhraní API systému.

Výsledkem je, že nová aplikace pro macOS také běží rychleji a využívá méně zdrojů, což pomáhá, pokud jde o úsporu energie baterie. Nová beta verze WhatsApp pro macOS také funguje, když je telefon offline, stejně jako WhatsApp pro Windows.

Uživatelé Windows si nyní mohou stáhnout soubor WhatsApp pro Windows v obchodě Microsoft Store. Vyžaduje počítač s Windows 10 nebo novějším. Pro novou verzi macOS by ji měli zájemci získat před oficiálním vydáním Zaregistrujte se do beta aplikace TestFlight.

WhatsApp také plánuje vydat verzi pro iPad (a nyní je to zcela možné s vydáním Catalyst), ale v tuto chvíli ještě nebyla vydána beta aplikace pro iPadOS.

READ  Google představuje náhled plánu I/O 2022, klíčových slov a relací „co je nového“.

Přečtěte si také:

FTC: K vydělávání příjmů používáme přidružené odkazy. více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube pro další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.