Ukrajinští branci absolvují výcvik ve Spojeném království

British Army Base, England (AP) – Před několika týdny byl Serhye obchodním analytikem v IT společnosti. Zakhar byl stavební inženýr. Nyní jsou z nich vojáci, kteří cvičí osvobodit Ukrajinu od ruské invaze – ale dělají to více než 1 600 km daleko v Británii.

Patří mezi několik stovek ukrajinských rekrutů, kteří procházejí intenzivní formou pěchotního výcviku na vojenské základně v jihovýchodní Anglii. V jedné skupině 10 000 ukrajinských vojáků, které se britská armáda zavázala vycvičit do 120 dnů, stráví několik týdnů učením se dovednostem včetně střelby a první pomoci na bitevním poli – a co je nejdůležitější pro budoucnost jejich země – městskému válčení.

Zatímco Ukrajinci cvičí úklid domů za rachotu střelby a slábnoucích dýmovnic na fiktivní městské scéně, kde britští vojáci kdysi trénovali operace v Severním Irsku, zvažují, jak dostat ruské jednotky z ulic svých měst.

„Nejdůležitější částí je městský výcvik, protože je to nejnebezpečnější městský boj,“ řekl Serhiy, který stejně jako ostatní Ukrajinci nechtěl kvůli bezpečnostním obavám uvést své celé jméno. Britští trenéři mají bohaté zkušenosti z Iráku a Afghánistánu. Všechny tyto znalosti můžeme přizpůsobit ukrajinské situaci a použít je k osvobození naší země od ruské invaze.

Britští instruktoři podrobují ukrajinské síly intenzivní verzi pěchotního výcviku britské armády, která zahrnuje manipulaci se zbraněmi, první pomoc, hlídkovou taktiku a právo konfliktu. Cílem je proměnit surové rekruty na vojáky připravené k boji během několika týdnů. První várka dorazila minulý měsíc a již byla odeslána zpět, aby doplnila vyčerpané ukrajinské jednotky.

Řekl major Craig Hutton, důstojník skotské gardy, který pomáhá dohlížet na cvičení.

Hutton říká, že mnoho ukrajinských sil má málo vojenských zkušeností, ale „jsou velmi motivovaní. Mají úžasnou vůli učit se a chtějí jen více cvičit a cvičit a cvičit.“

READ  Bojující prase zabije řezníka na jatkách

Do výcvikové mise, která probíhá na čtyřech základnách po celé Velké Británii, je zapojeno více než 1000 britských zaměstnanců. Další země také vysílají trenéry, včetně Kanady, Nizozemska, Nového Zélandu a severských zemí.

Británie posílá Ukrajince domů v nových uniformách, neprůstřelných vestách, helmách a dalším vybavení, část 2,3 miliardy liber (2,8 miliardy dolarů) britské vojenské pomoci zemi, která zahrnuje také protitankové střely a pokročilé raketové odpalovací systémy.

Zakhar, bývalý inženýr, řekl, že bylo obtížné dostat se z Ukrajiny pryč, protože ve východní oblasti Donbasu a na jihu zuřily boje.

„Opustil jsem svého otce. Opustil jsem své bratry a sestry, své příbuzné, abych získal znalosti a zkušenosti, které mi pomohou… osvobodit naše země od okupantů a nájezdníků,“ řekl prostřednictvím tlumočníka.

Sergey, jednorázový IT pracovník, je v uniformě méně než měsíc a je stejně identifikovatelný.

„Vím, že ukrajinští vojáci v tuto chvíli umírají, aby chránili naše domovy. Je tedy těžké vědět, že s nimi nejsem.“ Ale ukrajinská armáda potřebuje pouze profesionální vojáky, takže jsem připraven trénovat co nejtvrději, být připraven na další bitvu.“

Brigádní generál Justin Stenhouse, který je jako velitel 11. bezpečnostní asistenční brigády zodpovědný za výcvik, řekl, že vidět motivy Ukrajinců je „skromné“.

Ale uznal, že připravit se na chaos městských bitev je „téměř nemožné udělat v tréninku“. Cílem mise, řekl, bylo „vycvičit je, aby se mohli přizpůsobit, aby přežili první týdny boje.“

„V prvních týdnech boje se naučí víc, než jim tady můžeme dát,“ řekl.

___

Sledujte zpravodajství Associated Press o válce https://apnews.com/hub/russia-ukraine

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.