Sbírka starověkých lebek a kostí, které byly nalezeny naskládané na sobě během stavebního projektu v Mexiku

Sbírka starověkých lebek a kostí, které byly nalezeny naskládané na sobě během stavebního projektu v Mexiku

Archeologové pracující na místě v Mexiku našli starověké lebky a kosti naskládané jedna na druhé, což nabízí pohled na praktiky, jak se v regionu a době konaly některé pohřby, uvedli úředníci.

Objev byl učiněn v Pozo de Ibarra, malém městě ve státě Jalisco. Zaměstnanci Národního ústavu antropologie a historie, vládního oddělení, monitorovali výstavbu kanalizační sítě, aby chránili veškeré kulturní artefakty, které by se mohly během projektu nacházet, uvedl Národní ústav antropologie a historie. Řekl to v tiskové zprávě.

Jak práce pokračovaly, archeologové objevili pohřební systém, ve kterém byla pečlivě uspořádána řada kostí. Dlouhé kosti, jako je holenní kost a stehenní kost, byly umístěny v jedné části systému, zatímco lebky byly umístěny v jiné. Některé lebky byly dokonce naskládány na sebe.

Pozůstatky nalezené výzkumníky INAH.

Claudia Cervin Rosas, INAH


Celkem výzkumníci našli nejméně sedm kompletních lebek, uvedl Národní institut lidské historie, z nichž každá pravděpodobně patřila muži. Institut uvedl, že všichni tito jedinci byli různého věku a některé lebky vykazují lebeční modifikaci, společenskou praxi, kdy je lebka tvarována určitým způsobem pro estetické účely.

Archeologové byli schopni určit, že kosti byly umístěny do těchto vzorů poté, co se staly kostrou, což naznačuje „složitý pohřební systém“, podle Národního institutu lidské historie. Všechny kosti byly pohřbeny ve stejnou dobu.

Národní populační ústav uvedl, že není jasné, proč byl pohřeb takto proveden, s tím, že pro tento typ pohřbu neexistují žádné precedenty. Administrativa uvedla, že těchto sedm mužů bylo pravděpodobně ze stejné rodiny a že tam byly ostatky pohřbeny v rámci rituálu založení osady.

Tato praxe se může datovat do kulturní éry Amapá, která nastala v letech 500 až 800 nebo 850 našeho letopočtu. Keramické nádoby a figurky nalezené na místě pomohly vědcům určit časový rámec, ve kterém mohla být postavena.

INAH řekl, že pozůstatky budou chráněny a uchovány pro další výzkum.

READ  Kritizoval Trumpa za blahopřání Kim Čong-unovi k dohodě WHO

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *