Bylo potvrzeno konečné složení skupin

Bylo potvrzeno konečné složení skupin
Mezinárodní hokejová federace (IIHF) a organizační výbor mistrovství světa 2024 IIHF vydaly soupravy pro mistrovství světa 2024 IIHF.

Vznik skupin byl potvrzen

Skupiny Prahy a Ostravy vycházejí ze světového žebříčku s ohledem na organizační přání organizačního výboru MS 2024 IIHF v ledním hokeji.“Díky tomu, že už byli Češi a Slováci ve dvou různých skupinách, mohli si splnit další přání změnit skupinu “ ocenil složení skupin Jan Černej, generální sekretář Českého svazu ledního hokeje a sportovní ředitel MS 2024 IIHF.

Pořadatelská Česká republika se ve skupině A v Praze utká s obhájci titulu Kanadou, Finskem, Švýcarskem, Dánskem, Norskem, Rakouskem a Velkou Británií.

Ostrava hostí druhou skupinu, do které patří Spojené státy americké, Německo, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francie, Kazachstán a Polsko. Polsko se po 22 letech vrací mezi elitu:Poláci jsou velkými sportovními fanoušky, a tak si myslíme, že si tuto historickou událost polského ledního hokeje nenechají ujít“, říká Jan Černý.

Skupina A – Praha

 1. Kanada
 2. Finsko
 3. Švýcarsko
 4. Česká republika
 5. Dánsko
 6. Norsko
 7. Rakousko
 8. Velká Británie

Skupina 2 – Ostrava

 1. Spojené státy americké
 2. Německo
 3. Švédsko
 4. Slovensko
 5. Lotyšsko
 6. Francie
 7. Kazachstán
 8. Polsko
READ  Německo a Švédsko postoupily do čtvrtfinále ženského hokeje

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *