Spojené státy se kvalifikují do semifinále mistrovství světa juniorů. Kanada prohrává s Čechy

Spojené státy se kvalifikují do semifinále mistrovství světa juniorů.  Kanada prohrává s Čechy

Gabe Perrault skóroval dvakrát a pět dalších hráčů skórovalo, když Spojené státy v úterý porazily Lotyšsko 7:2 a postoupily tak do semifinále mistrovství světa juniorů IIHF.

Perreault, výběr New York Rangers v prvním kole v roce 2023, také zaznamenal asistenci jako součást dominantního zápasu na jeho lajně. Jeho spoluhráči, 18letý Will Smith, čtyřka za San Jose, a Ryan Leonard, osmička za Washington, dali dohromady tři body.

USA se ve čtvrtek utkají s Finskem, kde se hraje o místo ve hře o zlato.

Vítězství Američanů přišlo poté, co turnajová favoritka Kanada odešla úžasným způsobem, když ve čtvrtfinále prohrála s Českou republikou 3:2. Jacob Stunkel ze St. Louis Blues vstřelil branku, když do konce zápasu zbývalo 11,7 sekundy.

„Mám pocit, jako by se svět chýlil ke konci,“ řekl kapitán Kanady Fraser Minten. „Je to neuvěřitelná příležitost pro nás všechny v naší kariéře. Nikdy nevíte, jestli se ještě jednou objevíte reprezentovat svou zemi nebo hrát na tak globální scéně.“

Canadiens pokračovali ve hře po většinu posledních 40 minut, než Stankel v posledních sekundách nastavení vystřelil na bránu, která vyrazila kanadskému obránci Oliveru Bonkovi – synovi bývalého útočníka NHL českého původu Radka Bonka –. vyhrál. Brankář Matisse Rousseau.

„Měl jsem pocit, že jsem svíral hůl trochu moc silně,“ řekl Matthew Poitras, kterého na turnaj do Kanady zapůjčil Boston Bruins. „Mám pocit, že jsem zklamal některé z těch chlapů a zklamal jsem zemi.“

Kanada vyhrála každé z předchozích dvou mistrovství světa juniorů a tři z posledních čtyř šampionátů. Jediný hráč vracející se z turnajového týmu 2023 Owen Beck řekl, že si ani jeho spoluhráči nebyli jisti, jak prohrají po smazání dvougólového manka.

READ  Coale Oklahoma oznamuje odchod do důchodu - konference Big 12

„Právě se nám točí hlava,“ řekl Beck. „Je to hrozný způsob, jak to tady ukončit.“

Hostitelské Švédsko porazilo Švýcarsko 3:2 v prodloužení a v semifinále narazí na Česko. Finsko porazilo Slovensko 4:3 v prodloužení a připravilo si sraz se Spojenými státy

___

AP Hockey: https://apnews.com/hub/hockey

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *