Fauci „nepřesvědčený“ COVID-19 se vyvíjel přirozeně

Dr. Anthony Fauci Říká, že „není přesvědčen“, že se COVID-19 vyvíjel přirozeně, a vyzval k otevřenému vyšetřování původu viru.

„Kolem počátků je spousta mlhy.“ Covid-19 Přesto jsem se chtěl zeptat, jste si stále jisti, že se to vyvinulo přirozeně? „Katie Sandersová z PolitiFactu se zeptala národního odborníka na infekční nemoci na akci, Fakta o Spojených státech: Festival ke kontrole faktů Událost.

„Ve skutečnosti ne,“ řekl Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), asi o 12 minut později. Screenshoty Z události, která se konala počátkem tohoto měsíce, ale většina médií ji přehlédla. „Nejsem o tom přesvědčen, myslím, že bychom měli pokračovat ve vyšetřování toho, co se stalo v Číně, abychom mohli i nadále zjišťovat, co se stalo podle našich nejlepších schopností.“

Lidé, kteří tuto záležitost vyšetřovali, řekli, že je možné, že vystoupení z nádrže se zvířaty by později zasáhlo jednotlivce, ale mohlo to být něco jiného, ​​a musíme to zjistit. Takže, víte, proto jsem řekl Plně podporuji jakékoli vyšetřování zaměřené na původ viru. “

Potřebujeme posilovací vakcíny pro COVID-19? Nevíme, říká Fauci.

„Řekl byste před touto skupinou kategoricky, že virus COVID-19 nemohl nastat sériovým průchodem v laboratoři?“ Fauciho požádal senátor Rand Paul během slyšení v Senátu minulé úterý.

Fauci takovou možnost výslovně nevyloučil: „Nemám žádnou odpovědnost za to, co mohli Číňané udělat, a plně podporuji jakékoli další vyšetřování toho, co se v Číně děje,“ řekl. „Zopakuji však ještě jednou, že National Institutes of Health a NIAID přesvědčivě nefinancovaly výnosy funkčního výzkumu, který bude proveden na Wuhanském virologickém ústavu.“

Ball tvrdil, že financování prostřednictvím National Institutes of Health (NIH) bylo přesměrováno na kontroverzní Wuhanský virologický institut – čínská laboratoř, o které se věřilo, že hrála roli v počátečním vypuknutí COVID-19. Paul se zaměřil zejména na získání funkčního výzkumu – který pracuje na tom, aby byly patogeny smrtelnější nebo snadněji přenosné. Tvrdil, že americký virolog na takovém výzkumu pracoval s Čínským institutem, a uvedl, že byl financován Národními instituty zdraví.

READ  Vědci nakonec sekvenovali celý lidský genom

Fauci na události ověřující fakta uvedl, že Paul „mísí … téměř nezodpovědným způsobem“ ve společném výzkumu SARS-CoV-1, který se v Číně objevil na počátku dvacátých let, s čínskými učenci.

Úředníci Trumpovy administrativy a republikáni na Hillu již dlouho tvrdí, že existuje vysoká šance, že by COVID-19 mohl být výsledkem úniku z laboratoře. Světová zdravotnická organizace (WHO) Inzerovat Teorie úniku v laboratoři byla minulý týden „velmi nepravděpodobná“, ale i dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, šéf Světové zdravotnické organizace, uvedl, že hodnocení výzkumného týmu, zda se virus dostal do populace po laboratorní nehodě, nebylo .Dostatečně širokýVyžaduje to další vyšetřování.

Bílý dům ještě musí říci, zda viděl důkazy, které vyvracejí teorii úniku v laboratoři, ale připojil se k výzvám k nezávislému vyšetřování.

Dlouhodobé obavy z odstraňování „nepochopitelných“ masek, FAUCI, WALENSKY SAY

Tisková tajemnice Bílého domu Jane Psaki tento týden uvedla, že Bidenova vláda veřejně a soukromě oznámila, že čínská vláda „nebyla od začátku transparentní“.

Nedávná prohlášení Fauci ukazují vývoj lékařových přesvědčení o původu koronaviru za poslední rok. V květnu 2020 Fauci do značné míry odmítl teorii úniku z laboratoře.

„Když se podíváte na vývoj viru u netopýrů a na to, co je teď venku, [the scientific evidence] Je tomu velmi nakloněn a nemohl být uměle nebo úmyslně manipulován “ národní geografie včas.

Získejte aplikaci FOX NEWS

„Vše o postupném vývoji v čase to silně naznačuje.“ [this virus] Vyvinuli se v přírodě a potom druhy vyskočily, “řekl v té době časopisu, že na základě vědeckých důkazů nemyslel na teorii úniku v laboratoři.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.