Živé aktualizace viru Corona: „ Významné zhoršení “ přístupu k informacím v důsledku epidemie, podle Press Freedom Watch

V hodinkách se objevila švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová Tisková konference WHO Odsuzovat nacionalismus očkování a říkat, že dávky vakcín by měly jít do zemí s nízkými příjmy před mladými a zdravými lidmi v rozvinutých zemích.

Thunbergová (18 let), která si dala jméno za to, že nepřijala vládní opatření v oblasti změny klimatu, vzbudila svou váhu na téma, kterého se OSN opakovaně dotýkala, protože některé země, včetně Izraele, Británie a Spojených států, očkovaly nejzdravější mládež .

Šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus v lednu varoval před „morálním selháním“ nejbohatších zemí nejdříve popadnout dostupné vakcíny a vyzval je, aby své vakcíny sdílely s chudými zeměmi, jakmile budou očkovány nejzranitelnější skupiny.

Thunberg, od Darujte 120 000 $ na globální iniciativu vakcín Světové zdravotnické organizace„Popsalo to jako„ naprosto neetické “očkování mladých lidí v„ bohatých zemích “,„ pokud k tomu dojde na úkor lidí ve zranitelných skupinách a v první linii zemí s nízkými a středními příjmy “.

„Mezinárodní společenství, vlády a vývojáři vakcín musí zintenzivnit svoji hru a řešit tragédii nerovnosti ve vakcínách,“ dodala.

Odborníci již dlouho tvrdí, že pokud se virus nechá nekontrolovaně šířit ve většině částí světa, může mutovat do silnějších variant a prodloužit epidemii.

Thunberg také spojil epidemii s potřebou lépe se zabývat životním prostředím, citoval teorie, že epidemie vyrostly z lidského využívání přírodních zdrojů a zásahu do stanovišť zvířat.

Již nemůžeme oddělit zdravotní krizi od ekologické a nemůžeme oddělit environmentální krizi od klimatické. „V mnoha ohledech je všechno propojeno,“ řekla.

V poznámkách z tohoto týdne Tedros Poukázal na to, že minulý týden bylo hlášeno 5,2 milionu nových případů koronaviru, což je největší počet od začátku epidemie. Dodal, že infekce a hospitalizace u mladších skupin do 60 let rostly „alarmujícím“ tempem.

READ  Rusko hlásí rozsáhlé útoky dronů na zemi: Živé aktualizace pro Ukrajinu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *