NASA studuje problémy designu poklopů Orion

NASA studuje problémy designu poklopů Orion

WASHINGTON – Bezpečnostní panel NASA říká, že agentura prověřuje problémy s konstrukcí bočního poklopu kosmické lodi Orion, které by mohly ovlivnit její schopnost otevřít se v nenominální poloze.

Během veřejného zasedání Poradního výboru pro leteckou bezpečnost (ASAP) dne 28. února členové uvedli, že NASA se za posledních šest až devět měsíců zabývala „řadou problémů“ s bočním poklopem Orionu.

William Bray, člen ASAP, který na tiskové konferenci diskutoval o stavu průzkumných programů NASA, nešel do podrobností o otázce poklopu, pouze to, že by to mohlo ovlivnit „nouzové operace“ na startovací rampě nebo po přistání.

„NASA vyšetřovala řadu problémů spojených s designem bočních poklopů, pravděpodobně během posledních šesti až devíti měsíců,“ řekl. „Je to skutečně oblast, která může ovlivnit nebo ovlivnit schopnost posádky otevřít poklop v nouzové operaci buď na odpalovací rampě při startu nebo při přistání po návratu na Zemi.“

Poznamenal, že do tohoto případu byla zapojena kancelář astronautů. „Jejich noci budou neocenitelné pro jakékoli řešení návrhu oprav nebo změn koncepčního procesu,“ řekl. „Ještě je potřeba udělat více práce.“

Více problém s dírou nepopsal. Co nejrychleji, v Výroční zpráva Vydáno v lednu, obsahuje přechodnou zmínku o problému „delta tlakové kapacity“ poklopu a poznamenává, že program „také provádí testování tlaku v bočním poklopu delta, které by mělo pomoci určit limity systému a provozní a nouzové provozní postupy.“

Je zapotřebí další analýza výkonu pantů v bočním poklopu, řekla mluvčí NASA Rachel Kraft SpaceNews 1. března. „ASAP požádal o stav návrhu bočního poklopu Orion ve vztahu k požadavkům na změny tlaku v normálních a nouzových scénářích, aby bylo zajištěno, že poklop bude moci ve všech případech bezpečně otevřít buď záchranáři, nebo samotná posádka, je-li to nutné. ,“ řeklo.

READ  Elon Musk potvrzuje, že další testovací let vesmírné lodi SpaceX se blíží

„Probíhá rozsáhlé testování s cílem ověřit schopnost a vyvinout procesy potřebné k zajištění toho, aby bylo možné otevřít poklop v různých různých scénářích potenciálního tlaku,“ dodala.

Problém s aperturou byl jedním ze dvou Orionů zmíněných na schůzce ASAP. Dalším problémem je probíhající studie větší než očekávané koroze materiálu tepelného štítu během návratu Orionu na neposádkovou misi Artemis 1 v prosinci 2022. Problém byl jedním ze tří problémů s Orionem, které NASA v lednu uvedla jako důvody zpoždění. Artemis 2, první mise Orionu s posádkou, od konce roku 2024 do alespoň září 2025.

„Z naší perspektivy vidíme, že tým je velmi blízko pochopení hlavní příčiny Charovy ztráty,“ řekl Bray. Vysvětlil, že mezi hlavní faktory patří hustota tepelného štítu a složení nátěrového materiálu, kromě „propustnosti a porézních vlastností spojených“ s těmito materiály.

Řekl, že NASA očekává, že dokončí vyšetřování tepelného štítu „v příštím měsíci nebo měsících“, což by mohlo mít důsledky pro misi Artemis 2 a následné mise. „Bude informovat o rozhodnutích týkajících se cesty návratu, zejména pro Artemis 2, a může mít také některá dlouhodobější řešení související s tepelným štítem po Artemis 2 na misích Artemis 3 a mimo ně.“

Došel k závěru, že pokud jde o problémy s tepelným štítem a ventilací, „nevidíme v tuto chvíli žádná překvapení ve srovnání s tím“ pro Artemis 2.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *