Vesničané z Mekongu loví vůbec nejtěžší sladkovodní ryby

20. června (Reuters) – Kambodžští vesničané na Mekongu ulovili to, co vědci popisují jako největší sladkovodní rybu na světě, jaká kdy byla zaznamenána, 300kg (661 lb) rejnoka, kterého bylo potřeba asi 12 mužů vynést na břeh.

Kristind Borami – což v khmerštině znamená „úplněk“ – kvůli svému vypouklému tvaru byla čtyřmetrová (13 stop) samice vypuštěna zpět do řeky poté, co byla elektronicky označena, aby vědci mohli sledovat její pohyb a chování.

„Je to velmi vzrušující zpráva, protože to byla největší ryba na světě,“ řekl biolog Zeb Hogan, bývalý hostitel National Geographic „Monster Fish“ a nyní součást Projektu na ochranu řek.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Je to také vzrušující zpráva, protože to znamená, že tento úsek Mekongu je stále zdravý… Je to znamení naděje, že tyto obrovské ryby (zde) stále žijí.“

Ostrov Burami, který byl uloven minulý týden u ostrova Koh Preah podél severního úseku kambodžské řeky, překonal rekord v roce 2005, kdy byl ulovený obří sumec o hmotnosti 293 kg proti proudu v severním Thajsku.

Podle Úřadu pro řeky Mekong obsahuje třetí nejrozmanitější rybí druh na světě, ačkoli nadměrný rybolov, znečištění, pronikání slané vody a vyčerpání sedimentů způsobily pokles populací.

(Zpráva Kwang Jiraporn Kohkan) Střih Kanupriya Kapoor a John Stonestreet

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.