Babišova kritika byla oponována poradní skupinou ministerstva

Babišova kritika byla oponována poradní skupinou ministerstva

Poradní skupina Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kterou tvoří zástupci škol, se postavila proti kritice předsedy vlády Andrzeje Babise ohledně plánu částečného návratu dětí do školy od 12. dubna..

Podle skupiny byl plán mimo jiné projednán Státní radou pro zdravotní rizika, na které se osobně podílela Babys.

11. dubna Pravděpodobně známka Poslední den stavu nouze v České republice. Všechny školy, kromě škol pro děti zdravotníků, hasičů nebo policistů, jsou v zemi od 1. března uzavřeny.

Od 12. dubnaDěti z prvního ročníku základní školy se však vrátí k offline učení a děti předškolního věku půjdou do školky. Během prvních týdnů by žáci základní školy měli počítat s tím, že se budou učit střídavě: budou se učit na dálku a ve školách každý týden střídavě.

Předseda vlády řekl v rozhovoru s Babishem Český rozhlas V pátek nechápe, proč se do školy a školky vrátí jen část dětí. Kritizoval také návrh expertní skupiny Ministerstva zdravotnictví na otevření škol podle epidemické situace v každém regionu zvlášť.

Poradní skupina na ministerstvu školství se postavila proti jeho kritice s tím, že navrhovaný postup projednalo ministerstvo školství s ministerstvem zdravotnictví a Radou vlády pro zdravotní rizika za osobní účasti předsedy vlády.

Proceduru v současné podobě podporuje hlavní hygienička Pavla Sverinová a také multidisciplinární skupina Ministerstva zdravotnictví, které předsedá epidemiolog Peter Smikal.

Podle skupiny je sice plán návratu dětí do školy provozně náročný a nebude snadné jej zajistit, ale během jeho diskuse panovala jasná shoda. Proto nerozumíme kritice a komentářům předsedy vlády k Český rozhlas 2. dubna Skupina tvrdila.

Členové skupiny poznamenávají, že Babisch opět zpochybňuje kroky a závěry ministra školství Roberta Blagy. Obávají se, že politické motivy budou zasahovat do záležitostí vzdělávání. Narůstají obavy, že záměrem předsedy vlády je nahradit jej [Plaga] Jako ministr školství a jmenování nového ministra by bylo vhodnější k Babišovým myšlenkám, “napsali členové skupiny.

READ  Nejlépe umístěný Swiatek postupuje vítězstvím ve třech setech v San Diegu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *