Sania Mirzaová děkuje premiérovi za jeho inspirativní slova po jejím rozlučkovém zápase

Sania Mirzaová děkuje premiérovi za jeho inspirativní slova po jejím rozlučkovém zápase

Indická tenisová hvězda Sania Mirza vyjádřila svou vděčnost premiérovi Narendrovi Modimu za jeho milá a inspirativní slova poté, co úspěšná tenistka oznámila ukončení sportovní kariéry ve svém rodném městě Hajdarábádu, kde začala svou tenisovou cestu, když jí bylo 16 let.

Modi poslal zprávu, ve které ji označil za nejlepší tenistku v Indii, která měla trvalý vliv na indický sport a inspirovala budoucí generace sportovců.

Předsedkyně vlády ve zprávě uvedla, že je nejlepší tenistkou v Indii, zanechala nesmazatelnou stopu v indickém sportu a inspirovala budoucí generace sportovců.

„Rád bych poděkoval váženému premiérovi @narendramodi Ji za tak milá a inspirativní slova. Vždy jsem byl velmi hrdý na to, že mohu reprezentovat naši zemi, jak nejlépe umím, a budu i nadále dělat vše, co je v mých silách, aby byla Indie hrdá. Děkuji za vaši podporu,“ tweetovala Sania.

Premiér ve svém poselství také označil legendárního tenistu za pýchu Indie, jejíž úspěch naplnil srdce a mysl každého Inda tou největší radostí.

„Fanoušci tenisu těžko pochopí, že od nynějška už nebudete hrát profesionálně. Ale během své kariéry jednoho z nejlepších tenistů v Indii jste v indickém sportu zanechali nesmazatelnou stopu a inspirovali jste další generaci sportovci. Když jste 13. ledna oznámili Life Update, tak úžasně jste vyjádřili svou cestu od šestiletého dítěte, které se muselo doslova probojovat na kurty, až po tenistku světové třídy v pozdějších letech. Psali jste o tom, jak jste získal medaile pro Indii. Mohu říci, že jste pýchou Indie, jejíž úspěch naplnil srdce a mysl každého Inda velkou radostí,“ stálo v poselství premiéra.

Premiér Modi při vzpomínce na její úspěch ve Wimbledonu jako juniorské hráčky řekl, že její rané úspěchy ukázaly, že bude silou, se kterou je třeba počítat.

READ  Pětinásobná olympijská volejbalistka Keri Walsh Jenningsová se nekvalifikuje na Tokijské hry

„Dali jste indickému lidu mnoho k radosti. Váš raný úspěch ve Wimbledonu jako juniorský hráč ukázal, že budete silou, s níž se musí počítat. Stejně tak vaše vítězství v následujících grandslamových turnajích, ať už to byla ženská čtyřhra nebo smíšená čtyřhra.“ , ukázal vaši dovednost a vášeň pro hru. Vaše četné výhry ve dvojicích také ukazují vaši náladu na týmovou práci, která je základním učením tohoto sportu.“

„Kvůli změnám osudu jste se museli vypořádat se zraněními, ale tyto neúspěchy posílily vaše odhodlání a tyto výzvy jste překonali na výbornou.“

Sania, nejúspěšnější indická tenistka, odehrála v neděli dva exhibiční zápasy na stadionu Lal Bahadur v Hajdarábádu. Zde také debutovala na turnaji WTA v roce 2003 jako účastnice Hyderabad Open a kde o rok později vyhrála s Liezel Huber titul ve čtyřhře. Sania vyhrála ve své kariéře celkem 44 titulů na okruhu WTA, pouze jeden ve dvouhře a zbytek ve čtyřhře, včetně šesti grandslamových. Nedávno odešla z profesionálního tenisu po dubajském tenisovém šampionátu začátkem tohoto měsíce. Ve svých exhibičních zápasech hrála s indickým mužským tenistou Rohanem Bopannou, indickým kriketovým manažerem Yuvrajem Singhem a americkou tenistkou Bethany Mitek-Sandsovou. Sania vyhrála oba zápasy a způsobila vzrušení a radost mezi mladým a nadšeným davem včetně školáků. Doprovázel ji její syn Izhan Mirza Malik a dostalo se jí vřelého přijetí.

Akce se zúčastnili hodnostáři včetně bývalého federálního ministra sportu a současného ministra práva Kirena Riga, bývalého indického kapitána kriketu Mohda Azharuddina, filmové hvězdy Dulquera Salmaana a slavného rappera MC Stana. Sanya naposledy vyhrála ve čtyřhře na Ostrava Open v České republice v roce 2021, kde se dala dohromady s Číňankou Zhang Shuai.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *