Rusko zahajuje údery na Kyjev a Lvovskou oblast; Polsko aktivuje letadla

Rusko zahajuje údery na Kyjev a Lvovskou oblast;  Polsko aktivuje letadla

KYJEV – Rusko v neděli zahájilo nálety na Kyjev a ukrajinskou západní Lvovskou oblast, uvedli představitelé, což přimělo sousední polské ozbrojené síly, aby aktivovaly svá letadla, aby zajistily bezpečnost vzdušného prostoru poblíž hranic.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv Telegram uvedl, že v hlavním městě Ukrajiny došlo k několika explozím poté, co se systémy protivzdušné obrany podílely na odražení útoku.

Serhiy Popko, šéf vojenské správy v Kyjevě, uvedl v aplikaci Telegram, že ukrajinské síly protivzdušné obrany zničily asi deset raket odpálených Ruskem nad Kyjevem a poblíž hlavního města.

Dodal, že předběžné informace naznačují, že v důsledku útoků nedošlo k žádnému zranění ani vážným škodám.

Rusko bombarduje Ukrajinu několik dní v útocích Fotografoval Moskva V odvetě za ukrajinské útoky během nedávných prezidentských voleb.

„Třetí ráno před úsvitem tohoto týdne je celá Ukrajina pod výstrahou počasí a bylo jí doporučeno, aby vyhledala úkryt,“ uvedla americká velvyslankyně Bridget Brinková v neděli X brzy ráno. „Rusko pokračuje ve vypouštění dronů a raket bez rozdílu bez ohledu na miliony civilistů, což je v rozporu s mezinárodním právem.“

Ruské ministerstvo obrany na žádost o komentář okamžitě nereagovalo.

Starosta Lvova Andrej Sadovy řekl v aplikaci Telegram, že nedošlo k žádným útokům na město, ale na širší oblast Lvova bylo odpáleno asi 20 raket a sedm útočných dronů, které se zaměřily na „životně důležitou infrastrukturu“.

Při velkém útoku na Lvov létaly ruské rakety poblíž hranic s Polskem, informovala ukrajinská média o aplikaci Telegram.

„Byla aktivována polská a spojenecká letadla, což může vést ke zvýšené hladině hluku, zejména v jihovýchodní části země,“ uvedly polské ozbrojené síly v den X.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *