Rusko požaduje, aby v pondělí večer opustilo 20 českých velvyslanců v reakci na pražské vyloučení – RT Rusko a bývalý Sovětský svaz

Dvacet českých velvyslanců bylo prohlášeno za jednotlivce, den poté, co čeští úředníci vyhnali 18 velvyslanců do Moskvy, uvedlo v neděli ruské ministerstvo zahraničí.

Dříve v neděli byl český velvyslanec v Moskvě Vedeslav Pchjongjang předvolán na ministerstvo zahraničí. „Silná opozice“ Aktivity v Praze tento víkend. Česká vláda nařídila 18 ruským velvyslancům opustit zemi s odvoláním na obvinění ruských zpravodajských služeb z bombového útoku na vojenský sklad v České republice v roce 2014, který byl původně považován za nehodu. Rozhodnutí oznámili v sobotu premiér Andrzej Babis a ministr zahraničí John Hamasek.

Velvyslanec byl rovněž informován, že 20 zaměstnanců českého velvyslanectví v Moskvě bude muset do konce pondělí 19. dubna opustit Rusko. Zprávy v médiích v sobotu citovaly diplomatické zdroje, které uváděly, že přiměřená odvetná akce z Moskvy by velvyslanectví ve skutečnosti ukončila, ale nebylo okamžitě jasné, jak vážně byla skutečně ovlivněna práce diplomatické mise.Na Rt.com
Czech 18 oznamuje vyhoštění ruských diplomatů, protože explodovalo skladiště „úředníků Intel“


FM Před Hamásekovou návštěvou v Moskvě otřásla diplomatická korupce česko-ruskými vztahy, kde hovořil o nákupu ruské vakcíny Sputnik V.

Rozpad vztahů narušil také rusko-českou spolupráci v jaderné oblasti. Český ministr průmyslu a obchodu Karel Hawlisek v neděli uvedl, že ruská státní jaderná společnost Rosatom může blokovat dohodu o modernizaci české jaderné elektrárny Dukovani.

V sobotu česká policie uvedla, že pátrá po dvou ruských občanech, kteří se v době bombardování nacházeli v oblasti vojenského skladiště, aniž by výslovně uvedli jejich účast. Zprávy se v Rusku setkaly s velkým výsměchem, protože to byli stejní podezřelí v Londýně, kteří byli obviněni z otravy dvojitého agenta Sergeje Skribala v Salisbury v roce 2018 – což Moskva popřela. Alexander Petrov a Ruslan Poshirov již dříve popírali jakékoli zapojení do ruských zpravodajských služeb, tvrdili, že jsou podnikateli, a stěžují si, že jim ničila britská nepodložená obvinění.

READ  Slovinsko zahájí rozhovory o českých investicích do 2TDKNa Rt.com
Ruské sociální sítě se vysmívají podezřelým z otravy Salisbury z českého výbuchu munice


USA a další spojenci NATO rychle podpořili Prahu v jejím rozhodnutí vyhostit ruské diplomaty.

„Spojené státy stojí s Českou republikou v její rozhodné reakci na ruská zvěrstva na české půdě.“ Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Nate Price to uvedl v příspěvku na Twitteru. Britský ministr zahraničí Dominic Robb uvedl, že Londýn je připraven „S plnou podporou našich českých spojenců,“ Obviňovali to „Odkryté délky“ Ruská inteligence je připravena jít dovnitř „Nebezpečné a nejhorší činnosti v Evropě.“

Moskevské úřady požadovaly tato obvinění „Absurdní.“ V nedělním prohlášení ministerstvo zahraničí obvinilo Proga Washingtona z nabídky.

„Americká stopa“ Ministerstvo uvedlo, že je těžké ignorovat české rozhodnutí o vyhoštění Rusů, s odvoláním na skutečnost, že bylo oznámeno krátce poté, co USA požádaly deset zaměstnanců ruského velvyslanectví o opuštění země. Nicméně, v jejich pokusu „prosím“ Washington „České úřady dokázaly překonat své pány na druhé straně Atlantiku.“ Bylo přidáno.

Myslíte si, že vaši přátelé budou mít zájem? Sdílejte tento příběh!

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *