Kanada porazila Českou republiku 3:2 v Orascom Telecom a připsala si 20. juniorský titul

HALIFAX, Nové Skotsko (AP) — Dylan Ginter vstřelil svou druhou branku v utkání v 6:22 v prodloužení a zajistil Kanadě ve čtvrtek večer vítězství 3:2 nad Českem a rekordní 20. juniorský hokejový titul.

Útočník Arizony Coyotes zachytil přihrávku od Joshuy Roye ve stavu 2 na 1 a porazil brankáře Tomáše Suchaníka v prodloužení 3 na 3 poté, co Kanada vedla ve třetí třetině 2:0.

Shane Wright v den svých 19. narozenin skóroval za Kanadu a Tomas Milic předvedl 24 zákroků. Conor Bedard byl jmenován MVP turnaje.

Kanada také vyhrála pandemickou show na konci léta v Edmontonu v Albertě, její první opakovaný vítěz od pěti vítězství v řadě v letech 2005 až 2009.

Za Česko odpověděli Jiří Kulich a Jacob Kos, kteří skórovali 54 sekund třetí třetiny. Suchunk zastavil 35 kol.

Češi v úvodním turnaji 26. prosince ohromili Kanadu 5:2.

Předtím Chazz Lucius zkompletoval hattrick v prodloužení, když Spojené státy porazily Švédsko 8:7 v zápase o třetí místo.

Lucius ukončil prodloužení, když tipoval brankáře Karla Lindboma. Cutter Gauthier skóroval dvakrát stejně dobře jako Logan Cooley, Ryan Ofko a Hughes skórovali za Američany po prohře 6:2 s Kanadou v semifinále ve středu večer.

„Toto není hra, ve které chceme být,“ řekl Lucius, farmář ve Winnipegu u manitobského losa. „Ale celkově je to opravdu nezapomenutelný zážitek.“

Philipp Bistedt svým druhým gólem v zápase vyrovnal 21 sekund do konce zápasu. Góly vstřelili také Oscar Peterson, Leo Carlsson, Milton Oscarsson, Liam Ogren a Noah Ostlund. A ve středu Česko odskočilo a porazilo Švédsko 2:1 v prodloužení.

Kidan Mberico byl vítězem na branku za Spojené státy, zastavil 14 ze 16 střel ve třetí třetině a prodloužení. Trey Augustine minul pět branek na 20 střel v prvních 40 minutách. Lindbom provedl 28 zákroků.