Britská inflace se vrací na 40leté maximum, protože Britové bojují s krizí životních nákladů

Úřad pro národní statistiku ve středu zveřejnil údaje o inflaci, když Spojené království prochází historickou krizí životních nákladů a politickými nepokoji.

Westend61 / Getty Images

LONDÝN – Index spotřebitelských cen vzrostl v září o 10,1 % podle odhadů zveřejněných ve středu Úřadem pro národní statistiku, čímž překonal konsenzus očekávání mezi ekonomy oslovenými agenturou Reuters.

Agentura Reuters v září odhadla nárůst o 10 %. Číslo na zářijové zápasy Inflace ve Velké Británii v červenci dosáhla 40letého maxima.

Sazba se v roce do září 2022 zvýšila Krize životních nákladů v zemi Pokračujte v zasažení domácností a podniků Před tuhou zimou. inflace V srpnu nečekaně klesla na 9,9 %.což je pokles z 10,1 % v červenci, díky nižším cenám pohonných hmot.

Diwan uvedl, že zvýšení cen potravin, dopravy a energií bylo jedním z největších přispěvatelů k inflaci. Ceny potravin vzrostly meziročně o 14,6 %, doprava o 10,9 % ve srovnání s loňským rokem a ceny nábytku a zboží pro domácnost o 10,8 %.

Libra šterlinků Po zprávách klesla vůči dolaru a obchodovala se za 1,1289 USD, což je pokles z 1,1330 USD.

Údaje o inflaci ovlivní v blízké budoucnosti přístup Bank of England, stejně jako Banka plánuje Prodat některé své státní dluhopisy, známé jako státní dluhopisyod 1. listopadu.

Britský ministr financí Jeremy Hunt v prohlášení uvedl, že „pomoc nejzranitelnějším“ bude prioritou vzhledem k vysoké inflaci Spojeného království spolu s „přinesením široké ekonomické stability a podporou dlouhodobého růstu, který by pomohl všem“.

Zářijová míra inflace zdůrazňuje závažnost inflační krize Spojeného království a přichází v době, kdy země prochází obdobím ekonomické volatility.

V pondělí nový britský ministr financí Jeremy Hunt zrušil většinu daňových škrtů vložena jeho předchůdcem Kwasi Quartingem23. září se premiérka Liz Trussová omluvila za „chyby“, které se staly Způsobil vážné otřesy na trhu.

READ  Létání do Pekingu je obtížnější než kdy jindy, protože Čína urychluje opatření proti Covidu

Nyní se kladou otázky Jak dlouho bude Truss ve funkci?.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.