Rusko poráží Německo 3: 2 a kvalifikuje se na pátý zápas | sportovní zprávy

Calgary, Alberta (AP) – Veronika Korzakova a Oksana Pratisheva skórovaly v běhu 3:08 na začátku třetí směny, protože Rusko v neděli porazilo Německo 3: 2 a postoupilo tak na páté místo mistrovství světa žen v hokeji. .

„Bylo to pro nás těžké, protože jsme věděli, že už nemáme šanci získat medaili,“ řekla Korzaková. „Ale byl to nový den a nová hra. Restartovali jsme a měli novou mysl, nové nohy a všechno nové.“

Rusko se v úterý utká s Japonskem. Japonsko porazilo Česko 3: 2. Německo bude hrát s Českem na sedmém místě.

V pondělním semifinále se pětkrát obhájci titulu USA utkají s Finskem a Kanada se Švýcarskem. V sobotním čtvrtfinále porazily Spojené státy Japonsko 10: 2, Kanada zvítězila nad Německem 7: 0, Finsko porazilo Česko 3: 0 a Švýcarsko porazilo Rusko 3: 2 v prodloužení.

Anna Savonina také nahrávala pro Rusko.

Tania Eisenschmid a Kirsten Spielberger vstřelily gól Německa, které bylo kvůli zranění omezeno na 15 bruslařů. Spielberger poskytl Německu vedení 2: 1 dlouhou střelou v čase 2:38, což přimělo ruského trenéra Jevgenije Boubarika nahradit brankáře Naděždu Morozovou za Valerii Merkushevovou.

„Byl to pro nás důležitý zápas, protože hrajeme o páté místo, což nám dává právo být v první skupině pro příští mistrovství světa,“ řekl Bobariko.

READ  Oživené Skotsko Clarke se kvalifikuje do kvalifikace na Euro 2024

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *