Medveděvovo Rusko vyhrálo Davis Cup po 15 letech čekání | buvolí sporty

Ruský národní tým se v soutěži oficiálně nazývá RTF (Ruská tenisová federace) uprostřed pokračujícího pozastavení dopingu v mezinárodním sportu.

Po těsném prvním setu se Medveděv dvakrát za sekundu zlomil proti 30. nasazenému Čiličovi a pohodlně vyhrál.

„Celý den to byl těžký zápas,“ řekl Medveděv. „Tiebreak je otázkou několika bodů. Zdvojnásobil jsem setbol, ​​což byla pravděpodobně obrovská chyba, ale jsem rád, že to dnes stačilo na vítězství. Byl to opravdu těžký zápas.“

Rublev proměnil svůj první zápasový bod k vítězství 6-4, 7-6 (5) nad Gojo, který se dostal do finále Davis Cupu jako 279. nasazený hráč, ale vyhrál všechny tři své hry.

Pro Rubleva, který je pátý, je to třetí vítězství v řadě po prohře se Španělem Felicianem Lopezem ve skupinové fázi.

Gojo neměl po celý zápas žádnou šanci na útěk proti Rublevovi, který proměnil jednu ze svých osmi, aby získal první set a nakonec vyhrál v tiebreaku druhého setu.

Chorvatsko v semifinále porazilo Srbsko a lídra Novaka Djokoviče, Rusko sesadilo Německo.

Rusové vyhráli skupinu, která zahrnovala obhájce titulu Španělsko a Ekvádor, poté ve čtvrtfinále porazili Švédsko. Chorvatsko vyhrálo skupinu s Austrálií a Maďarskem, poté ve čtvrtfinále porazilo Itálii.