Nové video ukazuje bratra mexického prezidenta, jak bere hromady peněz

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador si 1. července 2021 v Národním paláci v Mexico City v Mexiku připomíná třetí výročí svého vítězství v prezidentských volbách. REUTERS / Edgard Garrido

MEXIKO 8. července (Reuters) – Mexický zpravodajský kanál ve čtvrtek vysílal video, kde bratr prezidenta Andrese Manuela Lopeze Obradora dostává hotovost před několika lety, před celostátními volbami, v nichž nyní vládnoucí strana bojuje. její první volby.

Nové video je podruhé viděno jako prezidentův bratr, který přijímá velké sumy peněz, několik let předtím, než Lopez Obrador zvítězil v prezidentských volbách v roce 2018 na základě příslibu vykořenit endemickou korupci.

Ve videu, které zveřejnilo mexické zpravodajství Latinos pozdě ve čtvrtek, lze vidět, že Martin Jesus Lopez Obrador dostává obálku naplněnou velkou hromádkou bankovek, které podle vypravěče činily 150 000 pesos (7 500 $) a byly součástí skupiny opakujících se plateb. .

Podle Latinskoameričana bylo video natočeno v roce 2015 těsně před volbami, v nichž poprvé uspořádala nově vytvořená strana Morena vedená Lopezem Obradorem.

Latinos dodal, že Morena nikdy neinformovala volební orgány o výši hotovosti, což může vést k porušení financování kampaně.

Mužem ve videu, které dává prezidentovu mladšímu bratrovi peníze, je David Leon, politický aktivista, který pracoval jako poradce Lopeza Obradora předtím, než se vydal do mexické agentury pro civilní ochranu. Vládního zaměstnání se vzdal loni v srpnu.

Prezidentův mluvčí neodpověděl okamžitě na žádost o komentář.

Leon neodpověděl okamžitě na žádost o komentář. Martina Jesusa Lopeze Obradora nebylo možné kontaktovat.

Leon byl také vyfotografován a dával různým bratrům Lopeza Obradora – Pyo Lopezovi Obradorovi – peníze v samostatných videích, která Latinos zveřejnil loni.

Prezident v té době uvedl, že peníze pocházely z legálních příspěvků jeho příznivců a byly použity ve volbách v roce 2015. Popřel, že by platby činily korupci, ale vyzval kancelář generálního prokurátora, aby to prošetřila.

READ  Uzavření během Velikonoc způsobuje `` nová epidemie`` v Německu způsobená virovou proměnnou

V reakci na videa zveřejněná v loňském roce Leon uvedl, že pracoval od roku 2013 do roku 2018 jako konzultant „nikoli jako zaměstnanec vlády“, a dodal, že podporoval politické hnutí Lopeze Obradora „získáváním peněz mezi známými na shromáždění a další aktivity“.

(1 dolar = 19 9947 mexických pesos)

(Zprávy: David Aller Garcia a Shari Angulo) Úpravy: Raju Gopalakrishnan

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *