Požár poblíž londýnského vlakového nádraží uzavírá silnice a vyzývá k evakuaci

V pondělí poblíž hlavního vlakového nádraží v Londýně vypukl obrovský požár, který vyslal na ulici ohnivou kouli a nad částmi města stoupal oblak kouře. Asi 100 hasičů bojovalo dvě hodiny, aby požár ovládli.

Policie uvedla, že výbuch neměl nic společného s terorismem, uklidňující nervy poté, co diváci zveřejnili senzační snímky plamenů, které vybuchly z garáže v arkádách pod stanicí Elephant and Castle.

Podle velitele londýnských hasičů Jamese Ryana bylo v garáži s autoservisem pět lidí, když požár vypukl těsně před 14:00, a jedna osoba na místě byla ošetřena na vdechování kouře. Dodal, že další čtyři už v době příjezdu hasičů odešli.

Londýnská záchranná služba uvedla, že šest lidí bylo na místě ošetřeno ze zranění a jeden byl převezen do nemocnice.

Hasiči a policisté evakuovali stanici Elephant and Castle, hlavní tranzitní uzel v jižním Londýně, stejně jako nedaleký bytový dům, tlačili lidi do okolních ulic. Hasiči také varovali obyvatele v okolí, aby během nehody nechali zavřené dveře a okna.

„Je zavedena významná uzavírka silnic a veřejnosti se doporučuje, aby se této oblasti vyhýbala,“ zveřejnila policie v Southwarku na Twitteru a dodala, že „incident podle všeho nesouvisí s terorismem“.

Hasiči uvedli, že tři komerční jednotky pod oblouky podpírajícími stanici, stejně jako čtyři auta a telefonní budka, vznítily. Těsně před 16:00 londýnský starosta Sadiq Khan uvedl, že oheň, který popsal jako „extrémně nebezpečný“, byl pod kontrolou.

Úředníci železnice uvedli, že na stanici nejezdí vlaky, a varovali, že v úterý může být ovlivněna služba, protože existují důkazy o tom, že požár poškodil signalizační zařízení.

Britský bulvární list The Sun zveřejnil fotografie policie, která do bezpečí přepravovala dvě malé děti po schodech.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *