ANIFILM zkoumá nesčetné množství aspektů animovaného humoru

Akce je nyní kvalifikačním festivalem pro kategorii krátkých filmů Oscar a stává se prvním filmovým setkáním, kterému se toto ocenění v České republice dostalo.

sousedů sousedů Autor: Ann Laurie Davis a Leo Marchand

The Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM (10.-15. května), věnovaný sledování aktuálních trendů a technologií v animačním sektoru, se připravuje na 21Svatý Uvolnění. Nejnovější kolekce animace bude představena v šesti soutěžích. Kromě hraných a krátkých filmových formátů festival představí různé formy animace napříč studentskými filmy, abstraktními i naučných děl, hudebními videoklipy, filmy s virtuální realitou a v neposlední řadě videohrami. Evropské projekty dominují v Mezinárodní soutěži hraných filmů, kde se oslavuje uvedení filmu v hlavní roli Jonas Boeher Rasmussenmobilní dokument utéct [+see also:
film review
trailer
interview: Jonas Poher Rasmussen
film profile
]
zamknu klaksony Ari Follman‚s Kde je Anne Franková? [+see also:
film review
trailer
interview: Ari Folman
film profile
]
A Alessandro Rac‚s Yaya e Lenny – Svoboda chůze [+see also:
film review
trailer
film profile
]
A Linda Humbachová‚s opičí hvězda [+see also:
trailer
film profile
]
Také vnitřní pocit můj slunečný žaludek [+see also:
film review
trailer
interview: Michaela Pavlátová
film profile
]
podle Michaela Pavlatová A Florence Maila‚s průchod [+see also:
film review
trailer
film profile
]
. sousedů sousedů podle Ann Laurie Davisová A Leo Marchand Bude také vysílán v Mezinárodní soutěži hraných filmů.

(Článek pokračuje níže – obchodní informace)

Program je plný „klaunů, komedií, vtipů, satiry, gagů, lvů a dalšího humoru“, např. 21.Svatý Edice, která oslavuje animovaný humor, s nejširším možným rozsahem Looney Tunes, přes politické vtipy, až po šibenice, šokující humor a všestranně kontroverzní animaci v Půlnočním oddělení. Jedním z festivalových hostů bude americký malíř Bill Plimptonkterý představí své krátké práce a jejich přednosti, Vzal jsem si cizího muže! A podvádět.

READ  ECS Česká republika, Praha 2021 Zápas 29 PSV vs PBV Match Predikce, který dnes zvítězí

Kromě představení nejlepší současné ukrajinské animace (včetně speciální sekce pro ukrajinské filmy pro děti) ANIFILM uvede širokou škálu české produkce od hraných, studentských prací a seriálů, přičemž nejlepší animovaný film obdrží Cenu České televize. . Mezi místní podniky Diana Cam Van NguyenováUznávaná animace krátkých postav milovat tátu (viz rozhovor), Suzy na zahradě podle Lucie Šenková A Andrea Silešová‚s sestry. Festival také upozorní na nová média, s díly virtuální reality jako např Hubert MrozPohlcující průzkum původu Cthulhu Mythos v Dagon: od HP Lovecrafta dokument o ohroženém domorodém jazyce, Kusunda podle Gayatri Parameswaran A Felix tě povede. Pohlcující akci doprovázejí interaktivní projekty s 15 videohrami, včetně atmosférického ručně vyráběného puzzle dobrodružství vyrobeného výhradně z papíru, PapitoraHra na průzkum otevřeného světa sobolíVyznačuje se uměleckým stylem inspirovaným díly Jeana „Mobiuse“ Girouda.

Festival také připravil industriální program, který zahrnuje několik přednášek na témata vývoje videoher a významu paměti a identity ve vizuálním designu. Panel Work In Progress představí tři připravované celovečerní animační projekty: The Muppets Movie velké bydlení podle Kristýna DuvkováO obezitě u dětí. Situační komedie o rodině pavouků Film Websters podle Kateřina Kirikisová; A Emilio RamosHantana motivy Bohumila Hrabala a jeho knihy z roku 1976 Příliš hlasitá izolace. Kromě toho bude festival hostit největší místní networkingovou událost, Animarket Creatoolaspolupořádá s Asociace českého animovaného filmuVítání místních profesionálů pracujících v oblasti animace, vizuálních efektů, videoher a virtuální/rozšířené reality. A co je nejdůležitější, letos se ANIFILM připojil k Akademii filmových umění a věd jako festival způsobilý pro kategorii Short Film Awards. Vítěz mezinárodní soutěže krátkých filmů ANIFILM tak bude moci studovat v kategorii krátkých animovaných filmů na udílení cen Akademie. Rallye se stala první akcí svého druhu v České republice s tímto oceněním.

READ  „Zlom byl, když začal hrát komedii,“ vzpomíná Joseph Abram.

21Svatý Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM se bude konat v Liberci od 10. do 15. května; K dispozici je celá sada tady.

(Článek pokračuje níže – obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.