Ruská Wagner Group směřuje na Ukrajině k úplnému kolapsu

Ruská Wagner Group směřuje na Ukrajině k úplnému kolapsu

K boji se shromáždily desítky tisíc bojovníků Ukrajina pro Wagner GroupRuská nevládní organizace oznámila, že ruský žoldnéřský bojový sbor je nezvěstný nebo mrtvý.

Zatímco Wagnerova skupina v posledních měsících naverbovala téměř 50 000 bojovníků, včetně z věznic, na frontě za Wagnera stále bojuje jen 10 000 bojovníků, řekla za mřížemi ruská prezidentka Olga Romanová. Moje ruská právake mě Moscow Times.

Podle našich údajů 42-43 tis [prisoners] Nabírají se do konce prosince. Nyní je jich pravděpodobně více než 50 000, uvedla Romanová. „Z toho 10 000 bojuje na frontě, zbytek je buď zabit… nebo chybí, nebo dezertuje, nebo se vzdal.“

Uvedená statistika je nejnovějším náznakem, že Wagnerova bojová síla se na Ukrajině rozpadá, i když se Rusko téměř o rok později propracovalo k vítězství na bojišti. Ukrajinská invaze.

Bojovníci skupiny Wagner se zúčastnili těžkých bojů u solidární V posledních týdnech město, kde Rusko vyhlásilo vítězství. Wagner byl také z velké části zodpovědný za zisky v nedalekém Bakhmutu, „za mimořádnou cenu“, protože mnoho Wagnerových rekrutů mělo malý výcvik, protože Wagner naverboval 40 000 odsouzených, řekl v minulosti novinářům John Kirby, koordinátor Národní bezpečnostní rady Bílého domu. . týden.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj také v nedávném projevu naznačil masivní ztráty, které Rusové vůči Solidaru utrpěli.

„Oblast poblíž Solidaru je pokryta mrtvolami útočníků,“ řekl Zelenskyj. „Takhle vypadá šílenství.“

Americké ministerstvo obrany také odhadlo, že ruské a Wagnerovy síly utrpěly těžké ztráty.

Generál Mark Milley, předseda Sboru náčelníků štábů, minulý týden novinářům řekl, že počet je „nyní výrazně přes 100 000“. „Rusové utrpěli obrovské množství ztrát v řadách své armády, a to včetně jejich pravidelné armády a jejích žoldáků, skupiny Wagner a dalších sil, které bojují s Rusy.“

READ  Klimatičtí vědci ve světě vydávají ostré varování před nebezpečím globálního oteplování | Klimatická změna

Existují náznaky, že některé z těchto ztrát mohou být útěkem. Začátkem tohoto měsíce bývalý člen Wagner Group, Andrej MedveděvAFP uvádí, že byl přistižen při útěku v Norsku. Medveděv, který byl zatčen, je považován za prvního člena Wagnera vada Na západ podle BBC.

Medveděv nabídl, že se podělí o podrobnosti o svých zkušenostech v soukromé žoldnéřské skupině, aby pomohl odhalit válečné zločiny vyšetřovatelům, uvádí AFP. Údajně byl svědkem „popravy dezertérů“ a Teroristické metody.

Bidenova administrativa minulý týden oznámila, že označuje Wagner Group za „nadnárodní zločineckou organizaci“ ve snaze odříznout Wagnerovi dodávky a schopnost podnikat po celém světě.

Kirby z Národní bezpečnostní rady řekl: „Wagner je zločinecká organizace… která se dopouští zvěrstev a porušování lidských práv v masivním měřítku, a my budeme neúnavně pracovat na identifikaci, narušení, odhalení a zacílení těch, kteří Wagnerovi pomáhají.“

Zpráva o Wagnerově rozchodu přichází, protože skupina žoldáků má také problémy s Kremlem. Ruský prezident Vladimir Putin, jehož armáda uvízla na Ukrajině kvůli selhání logistiky a velení a řízení, spoléhal na bojovou sílu Wagnerovy skupiny, aby se pokusila vyrovnat selhání ruských ozbrojených sil na Ukrajině již nějakou dobu. do Bílého domu. Hodnocení Národní bezpečnostní rady. Putin a vůdce Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin jsou ale v posledních dnech v rozporu, vzájemně si odporují. Snip, že jejich bojové síly jsou zodpovědné za Solidar.

Zdá se, že Putin se v posledních týdnech začal pokoušet vrátit váhu ruských bojů zpět do armády. Prezident začátkem tohoto měsíce otřásl vedením ruských ozbrojených sil Generál Valerij GerasimovVe zjevném pokusu vnést do ruské vojenské strategie nějaký impuls.

Nejnovější změna pravděpodobně odsunula Wagnera na vedlejší kolej, podle Institutu pro studium války.

ISW v prohlášení uvedlo, že „Putinovo rozhodnutí zaměřit se na konvenční ruské síly a spoléhat se na ně odsuzuje Wagnerovu skupinu a frakci Siloviki, které nicméně nadále přispívají k ruskému válečnému úsilí na Ukrajině.“ Posoudit tento týden.

READ  Vedoucí představitelé Ruska a Číny zpřísňují a sbližují

Gerasimov začal svou práci tím, že se snažil zlepšit disciplínu ruských ozbrojených sil, podle hodnocení britské vládní zpravodajské služby zveřejněné v pondělí.

„Od převzetí velení se důstojníci pokoušeli zasáhnout proti neuspořádanému oblékání, cestování v civilních vozidlech, používání mobilních telefonů a nestandardním stříhání vlasů,“ uvedlo zpravodajské hodnocení. Akce se setkaly se skeptickými reakcemi. Některé z největších výsměchů však byly vyhrazeny pokusům o zlepšení holičství vojáků.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *