UEFA tahá za zástrčku na duhovém okruhu v Mnichově – EURACTIV.com

The Capitals vám přináší nejnovější zprávy z celé Evropy a zprávy z terénu poskytované mediální sítí EURACTIV. Můžete se přihlásit k odběru našeho zpravodaje Tady.

Než začnete číst dnešní vydání Capitals, neváhejte se podívat na článek „Německý ministr zemědělství kritizuje Timmermanse před trilogií CAP Julií Dahm.


Evropské zprávy, které stojí za přečtení. vítejte v hlavní města podle EURACTIV.


V dnešních zprávách z hlavních měst:

Berlín

Starosta Mnichova Dieter Reiter podpořil návrh na osvětlení městského stadionu v duhových barvách ve středu v noci během zápasu Euro 2020 mezi Německem a Maďarskem jako projev solidarity s komunitou LGBTQI +. Řídící orgán evropského fotbalu, UEFA, zakázal tento krok s tím, že zjevné politické výkony by byly v rozporu s jeho pravidly. Přečtěte si více.

///

Vídeň

Rakouský ministr financí je zasažen sporem o chybějící dokumenty. rakouský Prezident Alexander van der Bellen v úterý požádal Ústavní soud o intervenci poMinistr Gernot Blumel tak neučinil Předat důležité dokumenty vyšetřovacímu výboru zřízenému po skandálu s Ibizskou bránou za účelem vyšetřování politické korupce v předchozí vládě. Přečtěte si více.

///

Paříž

Francouzská státní rada pozastavuje reformy pojištění v nezaměstnanosti. Nejvyšší soud ve Francii pozastavil plánovanou reformu dnů pojištění v nezaměstnanosti, než nová pravidla vstoupí v platnost 1. července. Přečtěte si více.


Spojené království a Irsko

Dublin

Další vůdce DUP se snaží setkat s britským předsedou vlády. Nastupující vůdce severoírské Demokratické unionistické strany (DUP) Jeffrey Donaldson uvedl, že by si přál brzké setkání s britským premiérem Borisem Johnsonem. Přečtěte si více.

///

Londýn

O pět let později způsobil brexit ve Velké Británii ohnisko. Pět let po náhlém rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii se rány otevřené brexitem ještě nezhojily a analytici tvrdí, že dalekosáhlé změny teprve začínají. Přečtěte si celý příběh.

READ  Maďarsko zaujímá první místo v nárůstu Evropské unie poprvé v roce 2021

Severní a pobaltské

Stockholm

Švédská policie vyšetřuje falešné testy COVID-19. Švédská policie provedla razii v několika budovách zvláštního zdravotního fondu v okolí stockholmské metropolitní oblasti po zprávách, že až 100 000 Švédů mohlo podle švédských médií obdržet nesprávný výsledek testu COVID-19. Přečtěte si více.

///

Helsinki

Finský ministr zahraničí: Vyslanec Evropské unie pokračuje navzdory etiopské kritice. Nedávná zpráva předložená finskému ministrovi zahraničí Pekkovi Haavistovi Evropskému parlamentu popisující humanitární situaci v etiopském regionu Tigray jako „mimo kontrolu“ vyvolala z Etiopie silné odsouzení. Přečtěte si více.


jih Evropy

Řím

Předseda Komise Evropské unie dává italskému plánu obnovy zelenou. Itálie obdržela zelenou pro plán obnovy a odolnosti, což znamená, že země brzy obdrží první tranši stimulu ve výši přibližně 25 miliard eur, které jí pomohou zotavit se z ekonomického spadu z pandemie. Přečtěte si více.

///

Madrid

Španělská vláda omilostnila uvěznění katalánských separatistických vůdců. Španělská koaliční vláda vedená socialisty ukončila kontroverzní milost pro devět katalánských politiků uvězněných za účast na nepovoleném referendu a vyhlášení nezávislosti v roce 2017. Přečtěte si celý příběh.


Visegrad

Praha

Česká vláda je pod palbou pro „neadekvátní“ rozpočet předsednictví EU. A Skupina českých ekonomů, podnikatelů, diplomatů a odborníků vyzvala vládu, aby prodloužila rozpočet rotujícího předsednictví v Radě Evropské unie, které se má ujmout funkce ve druhé polovině roku 2022. Přečtěte si více.

///

Varšava

Výslech polského ministra ohledně porušení právního státu. Ministři EU v úterý vyslechli polského ministra pro evropské záležitosti Konrada Szymanského ohledně opatření podle článku 7 Smlouvy o EU, která byla zahájena proti Polsku v roce 2017. Přečíst více.

///

Bratislava

Slovensko získá z ozdravného plánu o 900 milionů eur méně. Slovensko obdrží přibližně €Bývalý ministr financí a premiér Igor Matovič uvedl, že plán obnovy je o 1 miliardu dolarů nižší, než se původně očekávalo. Přečtěte si více.

READ  České protestní hnutí plánuje horké léto

Zprávy z Balkánu

Sophia | Skopje | Bělehrad

Bulharsko si vyhrazuje právo veta v Severní Makedonii. Bulharsko uvedlo, že podpořilo evropské ambice Severní Makedonie, ale během úterního pravidelného zasedání Rady pro veřejné záležitosti v Lucemburku si ponechalo právo veta nad Skopje zahájením přístupových rozhovorů.

Zástupce Bulharska na zasedání, náměstek ministra zahraničí Romen Alexandrov, prohlásil, že jeho země je „otevřená konstruktivnímu dialogu s budoucím slovinským předsednictvím v Radě Evropské unie s cílem nalézt vzájemně přijatelná řešení“. Více.

///

Bukurešť

Rumunská vláda čelí vyslovení nedůvěry. Očekává se, že rumunská Sociálně demokratická strana (PSD) předloží ve středu návrh na vyslovení nedůvěry vůči středopravé vládě. Vůdce PSD, Marcel Ciolaco, tvrdil, že vláda selhala ve všech svých plánech, od formulování životaschopného plánu obnovy až po očkovací kampaň. Přečtěte si více.

///

Lublaň

Slovinsko je na cestě k úplné digitalizaci svých veřejných služeb. Slovinsko plánuje rozsáhlou digitalizaci veřejných služeb ve snaze zlepšit efektivitu veřejné správy a vyvinout technologický rozvoj zaváděcího pásu v souladu s cíli digitální agendy Evropské unie. Přečtěte si více.

///

Italský ministr zahraničí: Kosovo by se nemělo bát dialogu se Srbskem. Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio v úterý uvedl, že Kosovo by se nemělo bát dialogu se Srbskem, protože tento proces Kosovo pouze mezinárodně posílí. Albánské denní zprávy zmínil. Přečtěte si více.

///

Tirana

Albánie založená na vodní energii zahajuje svůj první tendr na větrnou energii. Albánie v pondělí vypsala první výběrové řízení na stavbu větrných elektráren na pevnině s celkovou kapacitou 100 megawattů s cílem diverzifikovat svou kapacitu výroby vodní energie.

Albánie vyrábí více než 99% své energie z vodní energie a hlavní závod se nachází v severní části řeky Dorine. Země je tak zranitelná vůči sezónním změnám a spoléhá na drahý a vysoce emisní dovoz elektřiny. (Željko Trkanjec | EURACTIV.hr)

READ  Deloitte Thailand odhaluje nejnovější výsledky průzkumu Digital Transformation Survey 2022

denní program:

  • Francie: Francouzský prezident Emmanuel Macron se ve středu odpoledne setká s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen a kosovským premiérem Albinem Kurtim.
  • FranciePředseda Evropské komise von der Leyen navštíví zahájení plánu obnovy COVID-19 خطة
  • Belgie: Generální tajemník OSN Guterres se setkal s prezidentem Evropské unie von der Leyenem a dalšími komisaři
  • Itálie: Předseda vlády Mario Draghi předloží zprávu Parlamentu ve středu odpoledne, před zasedáním Evropské rady ve dnech 24. – 25. Června.
  • Německo: Ministr hospodářství Peter Altmaier odcestuje do Spojených států jako první federální ministr od nástupu prezidenta Bidena do úřadu.
  • NěmeckoNové kolo libyjských mírových rozhovorů v Berlíně
  • Řecko: Hlavní vůdce opozice Alexis Tsipras navštíví Brusel, aby se setkal s politiky ze Socialistické strany Evropské unie a levice i Zelených.
  • Polsko: 33. zasedání Sněmovny reprezentantů z devátého zasedání Sněmovny reprezentantů
  • Slovinsko: Ministrka zahraničních věcí Anne Lugar se zúčastní virtuálního zasedání Středoevropské iniciativy.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Paula Kenny, Zoran Radosavljevic, Josie LeBlond]

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.