Rumunsko spouští Digital Nomad Visa

Rumunská vláda začala zavádět digitální nomádské vízum, které umožňuje internacionálům žít v Rumunsku a pracovat pro společnosti mimo zemi.

Očekává se, že nové vízum přiláká velký počet mezinárodních lidí a pomůže hospodářskému sektoru země zotavit se ze škod způsobených koronavirem a jeho novými kmeny, uvádí SchengenVisaInfo.com.

Všechny osoby, které mají zájem využít rumunské vízum digitálního nomáda, budou muset požádat o dlouhodobé vízum na konzulátech země v zahraničí, jak uvádí Mobile Work. Platnost takového víza je šest měsíců; Lze jej však obnovit, pokud mezinárodní společnosti nadále splňují následující požadavky:

  • Před podáním žádosti prokažte, že jsou zaměstnáni na plný nebo částečný úvazek mimo Rumunsko po dobu alespoň tří let.
  • Předložte platný doklad o příjmu za posledních šest měsíců, který by měl být trojnásobkem rumunské průměrné hrubé mzdy 6 095 LEI – téměř 3 700 EUR nebo 4 170 USD měsíčně.
  • Předložte doklady totožnosti, pracovní smlouvy a informace o společnosti. Kromě toho musí také vysvětlit povahu svého pobytu v Rumunsku.

V září rumunské úřady oznámily, že plánují zavedení digitálního nomádského víza po vzoru několika evropských zemí.

Senát na konci září schválil návrh zákona o vízovém režimu digitálních nomádů v zemi. Návrh zákona byl poté zaslán k projednání Poslanecké sněmovně.

V tomto ohledu spoluzakladatel a Business Development Manager v Impact Hub Bukurešť Vlad Craioveanu zdůraznil, že rozhodnutí země zavést takový systém by jeho držitelům přineslo více výhod ve srovnání s jinými zeměmi v Evropě nebo dokonce USA, kde životní náklady jsou asi o 50 procent vyšší.

Poslankyně Poslanecké sněmovny Diana Buzoianu uvedla, že taková cestovní povolení přispějí také k ekonomice země, jak uvádí Romania Insider.

„Tato právní iniciativa vznikla po měsících práce ve spolupráci s ministerstvem výzkumu, inovací a digitalizace a také s odborníky spolupracujícími s ministerstvem vnitra a ministerstvem zahraničních věcí. Inicioval jsem projekt, protože jsem věřil, že jde o zákon, jehož prostřednictvím lze čerpat finanční prostředky do Rumunska, jak to již učinilo mnoho jiných členských států,“ upozornil Buzoianu.

READ  Zahajovací čas, televizní kanál, předpovědi a nejnovější zprávy týmu

Nedávno SchengenVisaInfo.com uvedl, že Maďarsko také zavedlo schéma Digital Nomad Visa.

V současnosti jsou těmito programy známé tyto evropské země: Francie, Německo, Španělsko, Portugalsko, Chorvatsko, Malta, Estonsko, Island, Řecko a Česká republika.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *