Hlavní bašty Covida v Asii ruší hraniční omezení

Hlavní bašty Covida v Asii ruší hraniční omezení

Hongkong – Dva a půl roku poté Přísné kontroly epidemieNěkteré z posledních pevností v Asii otevírají své hranice a oni se stěhují dovnitř. posílit jejich ekonomiky A hrajte dohnat svět, který se z velké části naučil žít s Covidem.

Hongkong v pátek oznámil, že po podobném kroku Tchaj-wanu zruší povinnou hotelovou karanténu pro lidi přicházející do města od příštího týdne. Japonsko oznámilo, že zruší denní limit na počet příjezdů a otevře své dveře turistům 11. října.

Série kroků z tohoto týdne nechala pod přísnými hraničními kontrolami pouze jednu zemi: Čínu, kde se vládnoucí komunistická strana stále drží „nula covidZásady Ti, kteří cestují do Číny, z nichž většina jsou rezidenti, stále čelí 10denní karanténě na vlastní náklady.

Když se pandemie na začátku roku 2020 rozšířila po celém světě, mnoho vlád v Asii spěchalo uzavřít své hranice, přičemž většina míst zakázala jakékoli nerezidenty. Znovuotevření byl namáhavý a pomalý proces, přičemž úředníci se obávají zranitelnosti svých starších obyvatel a obávají se, že se jejich zdravotní systémy zhroutí.

Izolaci je ale čím dál těžší snášet, zvláště když se většina světa zcela znovu otevřela. Vůdci byznysu je izolovali od turistů s velkými útraty a čelili ekonomickým protivětrům a stále více tlačili na úředníky v Japonsku, Hongkongu a na Tchaj-wanu, aby přehodnotili svou politiku.

Za poslední dva roky Japonsko a Hongkong zmeškaly pořádání velkých globálních setkání, které jsou zásadní pro jejich identitu jakožto důležitých center v regionu.

Olympijské hry v Tokiu, původně plánované na srpen 2020, se konaly o rok později, ale stejně tak i diváci. Zákaz účasti na většině akcí. Velké a zábavné hongkongské akce jako Art Basel, Rugby Sevens a regionální finanční konference byly zrušeny, protože město zůstává uzavřeno pro nerezidenty.

Minulý týden šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus Řekl Konec pandemie byl „na obzoru“, což podtrhovalo kolektivní ochotu mnoha vlád začít si představovat svět mimo Covid-19.

John Lee, vrchní velitel Hongkongu, řekl tento týden předtím, než byla pravidla v pátek uvolněna.

Bylo to dosud nejsilnější přiznání, že přísná pravidla, úzce spojená s čínskou epidemickou politikou, přišla za cenu, kterou úředníci již nebyli ochotni nést.

Hongkong má po většinu pandemie jeden z nejpřísnějších požadavků na karanténu s 21denní povinnou hotelovou karanténou pro příjezdy v určitém okamžiku. V pátek úředníci oznámili politiku, která vstoupí v platnost příští týden, která vyžaduje, aby návštěvníci absolvovali pouze několik dní testování polymerázové řetězové reakce (PCR) a sledování zdraví.

Japonský premiér Fumio Kishida uznal význam mezinárodních turistů pro přežití země.

„Lidé na celém světě se ptají: ‚Kdy můžeme cestovat do Japonska?‘,“ řekl pan Kishida ve středu, než byla nová pravidla oznámena, podle veřejnoprávní stanice NHK. „Teď doufám, že plánují navštívit Japonsko a ochutnat japonskou kuchyni.“

Na Tchaj-wanu prezident Tsai Ing-wen řekl, že lidé jsou ochotni znovu se spojit se zbytkem světa.

„Konečně došlo ke konci epidemie,“ napsala Tsai na svou stránku na Facebooku. „Nyní musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom oživili cestovní ruch, stimulovali ekonomiku a vedli tchajwanskou ekonomiku k rozvoji mílovými kroky.“

S omezenými hranicemi se turistika ve většině částí regionu vrací pomalu. Hongkong byl kdysi hlavním leteckým uzlem, řekl Willie Walsh, generální ředitel Mezinárodní asociace leteckých dopravců, loni v dubnu, „nyní prakticky mimo mapu“. Mezinárodní letiště Hong Kong zmíněno Pouze 5 080 letů pro cestující v srpnu ve srovnání s 30 000 ve stejném měsíci v roce 2019.

V roce 2019 dostalo Japonsko podle Japonské organizace pro zahraniční obchod asi 46,1 miliardy dolarů z výjezdového cestovního ruchu. Téměř vše zmizelo po vypuknutí pandemie.

READ  Maledivy jsou po půjčkách z Číny vystaveny vysokému riziku zahraniční dluhové krize: MMF

Před svým posledním krokem Japonsko zkoušelo zapínání a vypínání a začalo oživovat cestovní ruch. V červnu vláda změnila hraniční pravidla a umožnila turistům, kteří souhlasili, účastnit se prohlídek s průvodcem rezervovaných prostřednictvím cestovních kanceláří. V září opět změnila pravidla, ale návštěvníky ponechala na přísných omezeních.

Věci se rozjely pomalu: Podle vládních údajů vstoupilo v červnu do země pouze 12 405 turistů.

Znovuotevření Japonska by mohlo rozpoutat záplavu zadržované poptávky po cestování, což by poskytlo tolik potřebnou podporu cestovnímu a pohostinskému sektoru v zemi. V roce 2019 navštívilo Japonsko téměř 32 milionů zahraničních turistů, což je trojnásobek počtu před šesti lety. vládní data.

Je však nepravděpodobné, že by se příjezdový cestovní ruch v dohledné době přiblížil úrovním před pandemií. Čínští návštěvníci, kteří v roce 2019 tvořili asi 30 procent příchozího provozu do Japonska, jsou vážně omezeni ve své možnosti cestovat podle přísných zásad Pekingu ohledně COVID-19.

Na domácí půdě Japonsko plánuje podpořit cestovní ruch tím, že nabídne vládou dotované slevy japonským obyvatelům na hotely, restaurace a některé druhy zábavy, řekl pan Kishida. Jde o oživení plánu známého jako „jít na cesty“, který předložil jeho předchůdce ve snaze zvýšit domácí cestovní ruch poté, co byl v prvních měsících pandemie vymazán.

Hongkong se také bude těžko rychle zotavovat. Uvízla v procesu vyvažování požadavků Pekingu, který má poslední slovo o tom, co město dělá, a mezinárodní společenství. Proto nemůže dosáhnout úrovně otevřenosti svých sousedů.

Nová pravidla jsou sice velkou změnou, ale přesto zabrání návštěvníkům chodit do restaurací a barů během tří dnů povinného sledování zdravotního stavu, což vyvolává otázky, zda budou stačit k přilákání turistů přijíždějících na krátkou návštěvu.

Tento přístup bude testován v nadcházejících týdnech, protože se očekává, že se šéfové globálních bank setkají na summitu, který je nabízen jako důkaz, že Hongkong si stále zaslouží svůj titul „Globální město Asie“. V listopadu bude také hostit fintech konferenci a Rugby Sevens, každoroční turnaj, který byl před pandemií jedním z největších ve městě.

READ  Nejméně sedm lidí bylo zraněno, když izraelský tank náhodně narazil na egyptskou hranici Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Zda však pevnina změní svá přísná pravidla, bude pro mnohé malé podniky, které se staly závislými na čínských turistech, ještě důležitější.

Wang Tat, 50, který vlastní rybí restauraci na ostrově Lamma, která podává místní pochoutky, jako je smažený krab se zázvorem a ústřice v omáčce z černých fazolí.

„Očekávám, že přijede více evropských a amerických turistů a naše podnikání bude lepší, ale naše příjmy se pravděpodobně nevrátí do doby před pandemií,“ řekl Wang s tím, že během pandemie přišel o většinu svých obchodů.

Všechny asijské vlády potřebují hospodářskou pomoc.

Japonská ekonomika se pomalu začíná zotavovat, protože nakupující plní nákupní centra a rodiny jedí venku. Ale šnorchlování v jenechkterý se pohybuje kolem nejslabší za posledních téměř 25 let, byl pro domácí spotřebitele utrpením.

V Hongkongu vlastní tisíce malých podniků ZAVŘENONeschopni se vzpamatovat z několika kol sociálních distancujících opatření, která přinutila restaurace a bary zůstat zavřené týdny nebo měsíce. Zásah v kombinaci s potlačením disentu v bývalé britské kolonii přiměl hongkongskou mládež, emigranty a nadnárodní korporace k trvalému opuštění města.

Zatímco tchajwanská ekonomika zůstala díky polovodičovému průmyslu relativně zdravá, cestovní ruch utrpěl. Tchaj-wan má během epidemie omezené příjezdy a nerezidenti tam nějakou dobu vůbec nemohli. V roce 2019 navštívilo Tchaj-wan 11,8 milionu turistů oproti 140 479 v loňském roce.

„Dny čekání na cestu do zahraničí jsou konečně pryč,“ řekla April Lin, 36, tchajwanská průvodkyně v centru Taichungu. „Je to velmi potřebný déšť pro mnohé v turistickém průmyslu.“

Alexandra Stephenson z Hong Kongu a Ben Dooley z Tokia. Hisako Ueno Reportáže přispěli z Tokia, Zixu Wang z Hong Kongu a Amy Chang Shen Z Taipei, Taiwan.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *