Rodiče unesených nigerijských dívek se je předtím, než byly převezeny, pokusili vytáhnout ze školy

ABUJA, Nigérie – Dny před ozbrojenci zaútočili na střední školu ve státě Zamfara v severozápadní Nigérii a unesli stovky školaček, školních úřadů a místních bezpečnostních agentur, které byly varovány před hrozícím nebezpečím ve městě, zejména v oblasti, kde se škola nachází. obyvatelům. Místní.

V pátek unesli těžce ozbrojení ozbrojenci nejméně 315 dívek, které byly obyvatelkami vládní střední školy pro dívky ve městě Gangebe. Ozbrojenci dorazili na motorky kolem 1:30 místního času a odnesli unesené dívky do nedalekých lesů, přičemž rodinní příslušníci obětí byli rozrušeni a znepokojeni. Obyvatelé uvedli, že „cizí muži“ hlídkovali v okolí školy a zastrašovali členy komunity v blízkosti školních dnů před únosem.

Najednou jsme na ulici viděli podivné muže [leading to the Government Girls‘ Secondary School] „V noci se chovají, jako by tam byli strážci,“ řekla The Daily Beast Danlami Omar, která žije poblíž školy. „Zastavili chodce a zeptali se jich, kam jdou.“

Muži obývali okolí školy dva dny před nehodou, obtěžovali kolemjdoucí a pobízeli obyvatele, aby na jejich aktivity upozorňovali policejní úředníky.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *