Firman vyhrává Czech Masters pro svůj první titul mistra Evropy

Firman vyhrává Czech Masters pro svůj první titul mistra Evropy

Vysoké Újezd, Česká republika – Johannes Firman zahrál 4 pod 68 a vyhrál v neděli Czech Masters a získal svůj první titul na European Tour.

Američan skončil o dva rány před Finem Tapiem Polkkanenem a dalším Američanem Seanem Crockerem za celkových 15 pod 273 v Albatros Golf Resort u Prahy.

Firmanovým předchozím nejlepším umístěním na European Tour bylo třetí místo na Irish Open na začátku této sezóny.

„Je to neuvěřitelné. Dnes jsem hrál se dvěma skvělými hráči a oba hráli dobře celou cestu,“ řekl Fairman. Nemůžu uvěřit, že jsem vyhrál. Zítra se probudím a pak to opravdu ucítím.

Po startu kola ve finálové skupině s bývalým šampionem British Open Henrikem Stensonem ze Švédska a Polkkanenem se zotavil z bogey druhého dne se třemi birdie na první devítce a za vedoucím Finem zaostal o dvě rány.

Firman se poprvé dostal do vedení o jednu ránu poté, co otevřel zadní devítku dalším birdie a přidal další pár na 12. a 16. pozici po bogey na 11. pozici.


Kompletní výsledky z D+D Real Czech Masters


Pulkkanen si brzy vytvořil náskok čtyř ran, ale na osmé a desáté pozici ztratil dvě rány bogey. Po několika birdie na 15. a 16. místě získal zpět své vedení, ale kolo zakončil bogey a double bogey na posledních dvou jamkách za 72 a dělil se o druhé místo s výsledkem 13 pod 275.

Crocker se svým čtvrtým birdie v řadě na 12. místě skočil do vedení a na 14. a 15. místě vytvořil bogey na 70. kolo.

Stenson trefil vodu na 16. hodině, zahrál double bogey, zahrál 71 a vyrovnal čtvrté místo při bekhendovém úderu s Američanem Paulem Petersonem (70), který v roce 2016 vyhrál Czech Masters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *