KWK přeměňuje ruiny řeznictví na Plato Art Gallery v České republice

Staré řeznictví bylo přeměněno na galerii současného umění

KWK slibuje Vyhrál soutěž Změna A Staré řeznictví V centru Ostravy Česká republika Uvnitř Galerie současného umění Plato. Místo toho, aby nepravidelné otvory ve zdech zchátralé budovy vyplnili cihlami, vypadají, jako by nikdy neexistovaly. Polské architektonické studio Rozhodli se zdůraznit jejich přítomnost jako důkaz identity budovy a přidat další vrstvu do její historie.

„Byli jsme zapojeni do tohoto projektu, protože budova byla tajemná a záslužná.“ Vysvětluje KWK promes. „Zachovali jsme charakter klimatického zdiva a oken a otvory jsme vyplnili soudobými materiály.

KWK přeměňuje ruiny řeznictví na Plato Art Gallery v České republice Tedy všechny vizualizace od luxigon

KWK PROMES přidává mobilní prvky do rozhraní galerie

Pokyny pečovatele zahrnují standardní restaurování, čištění fasády a vyplnění děr cihlou. KWK slibuje Jako důkaz průmyslové historie města bylo rozhodnuto zachovat stávající cihlové zdivo a doplnit jakýkoli jiný materiál o nové doplňky. Fasáda budovy jako taková integruje Betonové stěnové panely V různých rozměrech. Dále, Studio Určeno k ochraně funkce otvorů jako zkratek spojujících interiér s městem. Díky různým prostředkům, betonové stěnové panely Může se otáčet A otevřené výstavní prostory přímo venku. Umělci mají zcela nové výstavní možnosti a umění se vlastně může po budově pohybovat a proměnit ji ve výstavní prostor. „Hnutí přineslo příležitost pro kulturu a poznání v nejširším slova smyslu a pro demokracii a přístup k novému publiku.“KWK přeměňuje ruiny řeznictví na Plato Art Gallery v České republice

V původním plánu by bylo betonové i náměstí kolem budovy. Následné zprávy o klimatických změnách a ekologické katastrofě však vedly architekty k reakci a změně designu. „Namísto betonu jsme zavedli přírodní vodopropustné povrchy, spoustu zeleně, květinové trávníky a přirozenou retenci. Nyní, když probíhá výstavba, také pracujeme na ozelenění střech budovy pomocí takových rostlin, které si zachovávají tradiční barvu historických špinavých cihel. Věříme, že o každý metr čtvereční zeleně ve městě se vyplatí bojovat.

KWK přeměňuje ruiny řeznictví na Plato Art Gallery v České republice
Betonové stěnové panely lze otáčet a otevírat výstavní místnosti

READ  Do Antarktidy! Čeští vědci budou zkoumat klimatické změny, zvířata a stres

KWK přeměňuje ruiny řeznictví na Plato Art Gallery v České republice
Součástí expozice se stane i okolí budovy

KWK přeměňuje ruiny řeznictví na Plato Art Gallery v České republice
Rekonstruované prvky jsou betonové

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *