Recenze 3. sezóny Jack Ryan – Toto špionážní drama je žhavé „From The Cold“

Průvodce epizodou

epizoda 1 – | Skóre recenze – 3,5/5
2. epizoda – | Skóre recenze – 4/5
3. epizoda – | Skóre recenze – 3,5/5
4. epizoda – | Skóre recenze – 4/5
5. epizoda – | Skóre recenze – 3,5/5
epizoda 6 – | Skóre recenze – 2,5/5
7. epizoda – | Skóre recenze – 3/5
Epizoda 8 – | Skóre recenze – 3/5

John Krasinski je oficiálně jedním z členů královské rodiny Hollywoodu. Herec ušel od svého působení v The Office dlouhou cestu. Nyní má na svém kontě hororovou franšízu, komiksovou postavu ve vesmíru Marvel a úspěšnou špionážní sérii s několika sezónami. Tento hubený, apatický a „přepracovaný“ (zcela podle Michaela Scotta) pytlík recepčního se promění v mohutného a drsného Jacka Ryana, jedinou naději CIA, jak se vyhnout totální válce mezi Spojenými státy a Ruskem pod vedením Jacka Ryana. Sezóna 3.

Zatímco série opět přináší prvotřídní zábavu, třetí řada přináší divoké flashbacky k nerealistickým scénám a předvídatelným koncům, a to i přes některé netypicky uvařené a originální špionážní práce.

Kdo nemá zájem o zápletku, může toho najít spoustu na turné po Evropě. Určitě můžete vidět ty nejlepší části kontinentu. Jak Ryan pronásleduje nepolapitelný Sokol Project po celém kontinentu, objíždí města jako Řím, Praha, Budapešť a mnoho dalších neobjevených míst, která pocházejí přímo od nejlepších průvodců. Pokud jste se snažili najít inspiraci pro cestování s batohem a zažít Evropu, bude se vám 3. sezóna Jacka Ryana hodit.

Vážněji, narativní prvky této sezóny připomínají zrádné politické zmatky, v nichž se východní Evropa aktuálně nachází. Všichni víme o vysokém napětí mezi hlavami států a kniha Jacka Ryana naměřila podobný pocit v jejich showbyznysu. Celé utrpení mezi NATO a Ruskem je ozbrojováno zlotřilou frakcí, která se snaží obnovit zašlou slávu SSSR.

READ  Olympiáda - český hráč plážového volejbalu COVID pozitivní, tým začíná vyšetřování

Ryan vyšetřuje zpravodajské informace, které naznačují, že Sokol byl znovu zapálen. Ale jeho zásah nebyl brán na lehkou váhu a byl proti němu splétán příběh, který ho označil za zrádce. Luka Gucharov (James Cosmo), bývalý sovětský velitel, nyní vede SVR. Spojí se s Ryanem, Greerem (Wendell Pierce) a Elizabeth Wrightovou (Betty Gabriel) z agentury, aby zjistili přesné motivy gangu, který se snaží dohnat svět do války. Česká prezidentka Alena Kováčová (Nina Hoss) a její otec Peter (Peter Guinness) hasí vlastní požár, když je na jejich pozemku zavražděn ruský ministr Popov. Zatímco existuje pokus o oživení Projektu Sokol – programu na výrobu jaderných zbraní, které nelze detekovat radarem – skutečná honba za něčím více kontrolovaným pitím je pomíjivá.

Na rozdíl od předchozích dvou sezón zde dostává skupina větší zodpovědnost. Utečeme z Ryanova osobního života a každý herec v příběhu má svou roli. Krasinski nepřebírá veškerou zodpovědnost, jedná moudře a hráči jako Hoss, Guinness a Pierce pomáhají vyrovnávat misky vah. Všechny optimalizované nabídky jsou vyladěny podle požadavků rolí.

Drama je tentokrát mnohem méně, jehož absenci nahradilo jemné vykreslení klasického špionážního učení v plném proudu. Hry mysli, manipulace a strategie dominují tomu, jak se příběh posouvá kupředu a jak špióni vyřizují účty. To kontrastuje s tím, jak je to obvykle prezentováno – nedržení pěstí a zbraní.

Praktičnost diplomacie je odhozena, aby byla přijata proveditelnost zahájení a uzavření spiknutí během osmi epizod. Jeho tvůrci rozhodně nemají čas, který měli lidé za Američany, aby podělali procesy a systémy. Vše o politice je ve 3. sezóně Jacka Ryana velmi zjednodušené, ale vzhledem k těmto logistickým nemožnostem by v této oblasti měl být ponechán určitý prostor. Jsou učiněna některá chytrá rozhodnutí, která odhodí děj a udrží nás pohlcené.

READ  Jeff Zucker vede projekt v hodnotě 1 miliardy dolarů na získání Media and Sports Properties

Tyto zlomy jsou důležitými základními kameny, kolem kterých vidíme, jak se buduje rostoucí vztah mezi Ryanem a Lukou. Toto kamarádství se stává duší třetí sezóny. Staré neduhy show jako Jack Ryan však nakonec hrají spoiler. Realismus a předvídatelnost jsou dvě nevyhnutelná měřítka pro objektivní hodnocení takových nabídek; Jack Ryan na ně bohužel moc nezabodoval.

Navzdory falešnému začátku si Jack Ryan 3. sezóna vybírá snadnou cestu ven, ale ne bez vynaložení veškeré tvrdé práce na vytvoření poutavé transkontinentální honičky. Je to show pro lidi s jednoduchým vkusem a mírnými očekáváními, kteří chtějí zmírnit stres každodenního života.


Neváhejte a podívejte se na další recenze našich televizních pořadů zde!

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *