| Sport: Fernando Pimenta získává zlato na mistrovství světa ve veslování – Česká republika – Portugalský americký časopis

|  Sport: Fernando Pimenta získává zlato na mistrovství světa ve veslování – Česká republika – Portugalský americký časopis

Portugalský olympijský kanoista Fernando Pimenta získal zlatou a stříbrnou medaili na mistrovství světa v kanoistice ICF 2017, které se konalo minulý víkend v závodech v České republice. Je to jeho první individuální titul mistra světa.

Pimienta obsadil v neděli první místo v K1 5000 a dokončil neolympijský závod ve skifách za méně než 20 minut a 47 sekund, tři sekundy před Němcem Maxem Hoffem a 13 sekund před Bělorusem Alejem Ureniem.

„Je to můj první titul v mezinárodní soutěži, hned poté, co jsem vyhrál stříbrnou medaili. Tohle je den na oslavu. Vím, že Portugalci vždycky chtějí medaile, ale nikdo je nechce vyhrát víc než my.“

Předchozí den získal Pimenta stříbro v K1 na 1000 metrů a skončil jen o několik setin sekundy před německým rivalem Tomem Lipschi.

Vitor Felix, prezident portugalské veslařské federace, pochválil 28letého hráče za jeho úspěchy a označil ho za „super sportovce“.

Vitor Felix, prezident Portugalské veslařské federace, pochválil maratonského cyklistu za jeho výkony a označil ho za „super sportovce“. Pro Pimentu jde o osmé vítězství ve světových sprintech, včetně letních olympijských her v roce 2012.