2024 Worlds Game Preview: USA vs Česko

2024 Worlds Game Preview: USA vs Česko
světy 2024

Tým USA se dnes večer bude snažit udržet dobré časy, když bude hrát s Českou republikou na mistrovství světa žen IIHF.

2024 Worlds Game Preview: USA vs Česko
2023 Tessa Janecke skóruje za Spojené státy během semifinálového zápasu proti Česku. Foto zdvořilost IIHF.

USA jsou zpět v akci s další noční hrou dnes večer, když se v 19 hodin EDT utkají s Českem.

Základy: Pátek 5. dubna – Spojené státy vs. Česká republika – 19:00 EDT, Adirondack Bank Center, Utica, NY (NHL Network, TSN3)

Co čekat

Harvey střílí na Zchovskou.  Harvey po výstřelu klečí, zatímco Djekowska klesá, když se snaží zachránit.  Na okrajích fotografie jsou vidět dva čeští obránci.  Harvey nosí bílou, zatímco všechny šeky jsou červené.
Caroline Harvey střílela přes Katrinu Dzekovskou během semifinálového zápasu v roce 2023. Foto zdvořilost IIHF.

Američané ve středu vyhráli nad Švýcarskem 4:0. Po bezgólové první třetině se USA konečně prosadily proti švýcarskému brankáři Andreu Brantleymu. Nováček seniorské reprezentace Haley Winn při svém debutu vstřelil dva góly, zatímco seniorky Hilary Knight a Kendall Coyne Schofield daly další góly. Celkově ve hře dominovaly USA a nebýt Brantleyho, hra by byla mnohem horší. Dobré časy nastanou dnes večer v prvním poločase proti Sexes, než se zítra utkají s Finskem.

Mezitím Češi ve středu odpoledne dokráčeli k suverénní výhře 4:0 nad Finskem. Gól vstřelily Adéla Sabovalivová, Klára Himlarová, Natali Mlinková a Tereza Blosová, poslední dvě do prázdné branky. Vzhledem ke dvěma brankám do prázdné branky nebyl zápas tak vyrovnaný, jak by skóre napovídalo, ale i tak to byl od Čechů skvělý výkon a porazili Finy 33:21. Prohlášené vítězství staví Česko do dobré pozice k zajištění vysokého umístění do vyřazovacích bojů, kde doufají, že si zajistí alespoň třetí bronzovou medaili za sebou. Ale mohlo by toho být víc. Zkuste využít něco z hybnosti, kterou vybudovali ve středu, abyste ukázali, že dokážou vydržet s velkými psy.

READ  S Djokovičem vyrovnaným v Indian Wells je stav stále ve vzduchu
Klára Beslarová rozehrává puk za svou sítí.  Následuje ochranka z Finska.  Beslarová nosí bílou uniformu s červenými rameny, zatímco finský obránce nosí námořnickou modrou uniformu.
Klára Beslarová hraje za svou sítí v utkání s Finskem. Foto zdvořilost IIHF.

Dnes večer v brance Čechů očekávejte, že Klára Beslarová bude mít další start poté, co si vysloužila shutout proti Finsku. Navzdory tomu, že kvůli zranění vynechal loňské mistrovství světa, není pochyb o tom, že letos znovu zaujme svou dlouholetou startovní roli. Kariérní sezónu má za sebou s Brynäs IF z SDHL, kde zaznamenává rekord 14-6-0 a jeho šumivých 1,76 GAA a 0,935 SV %.

U Američanů bude pravděpodobně startovat Nicole Hensleyová. Vzhledem k tomu, že to jde zády k sobě, dostane mastnotu v jedné ze dvou her a na základě nedávné historie mi moje nitro říká, že to bude dnes večer. V každém z posledních tří zápasů, bez ohledu na soupeře, nastoupily USA v prvních dvou zápasech se dvěma různými brankáři a v těchto zápasech se ani nepotkaly. USA měly vždy ten luxus, že měly na soupisce několik špičkových a zkušených brankářů, takže je rozumné nechat jejich dva nejlepší vstoupit do hry brzy. Chůze zpět dělá věci letos o něco zajímavějšími, ale pořád si myslím, že to bude dnes večer Hensley a zítra Erin Frankel. Hensley má v této sezóně bilanci 3-3-1-3 a vynikajících 1,79 GAA a 0,933 SV% pro špičkový tým PWHL Minnesota.

USA klíč ke hře

Savannah Harmon (vpravo) přihrává pod hůl Mikaely Bejslovové.  Oba hráči jsou rozkročeni s nataženými holemi.  Harmon nosí bílou, Bejlová v červené.
Savannah Harmonová prošla během MS 2023 pod hokejkou Mikaely Bejslovové. Fotograf Matt Zambonin/IIHF.

Připravte se hrát hned od začátku. Američané ve středu odvedli skvělou práci, když odehráli celých 60 minut, a dnes večer budou muset vynaložit stejné úsilí. Amerika sice Čechům v minulosti dominovala, ale neberou je jako samozřejmost. Jak již bylo zmíněno, Češi jsou hladoví dokázat, že dokážou být víc než tým vyhrávající bronzovou medaili, a toto je nejlepší soupiska, jakou kdy postavili. Ukázali to proti konkurenčnímu Finsku a nyní je čas ukázat se proti jedné z velkých zbraní. Amerika je v tomto stále favoritem, ale bylo by moudré nedávat Česku brzy žádnou naději.

READ  Vesnický dělník jede s armádou do České republiky - Koza skalní

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *