Nigérie zničila více než milion prošlých vakcín proti koronaviru | Zprávy o pandemii koronaviru

Nigérie zničila více než milion prošlých vakcín proti koronaviru |  Zprávy o pandemii koronaviru

Tento krok má ujistit ostražitou veřejnost, že darované vakcíny s krátkou dobou použitelnosti jsou mimo oběh.

Nigérie zničila více než jeden milion dávek prošlých vakcín AstraZeneca ve snaze ujistit ostražitou veřejnost, že byly staženy z oběhu.

K devastaci došlo ve středu, více než týden poté, co zdravotnické úřady oznámily, že některé dávky COVID-19 darované bohatými západními zeměmi mají trvanlivost a na jejich použití zbývají jen týdny.

Tisková agentura Reuters dne 7. prosince uvedla, že v listopadu v Nigérii vypršela platnost asi jednoho milionu vakcín proti COVID-19, aniž by byly použity.

Na skládce v Abuji rozdrtil buldozer kulky AstraZeneca, které byly zabaleny do kartonových a plastových krabic, zatímco to sledovali novináři a zdravotníci.

Sklápěč AstraZeneca Vaccines vypršel na skládce Jossa v Abuji [Afolabi Sotunde/Reuters]

Fidelis Mbah z Al-Džazíry z Abuji řekl, že dodání vakcín bylo doprovázeno konspiračními teoriemi prostřednictvím sociálních sítí a ústním podáním.

Vláda proto vyvíjí velmi vědomé úsilí, aby zajistila, že Nigerijci budou mít jistotu, že tyto vakcíny jsou vysoce účinné. Proto se rozhodli učinit veřejnou nabídku na zničení prošlých bodnutí.

Faisal Shuaib, výkonný ředitel Národní agentury pro rozvoj primární zdravotní péče, řekl novinářům, že nedostatek zásob vakcín na kontinentu donutil Nigérii, aby tyto dávky vzala, protože dobře věděla, že její životnost je krátká.

„Úspěšně jsme stáhli 1 066 214 dávek prošlých vakcín AstraZeneca. Dodrželi jsme svůj slib, že budeme vůči Nigerijcům transparentní. Dnešní devastace je pro Nigerijce příležitostí uvěřit našemu očkovacímu programu,“ řekl Shoaib.

pozdní očkování

Vlády na kontinentu s více než miliardou lidí tlačí na dodání více vakcín, protože proočkovanost v bohatších regionech zaostává.

Nízké úrovně proočkovanosti zvyšují riziko vyšší infekce a úmrtnosti na COVID-19, zejména se vznikem nových, rychle se šířících variant, jako je Omicron.

READ  Severokorejská střela nesoucí druhý špionážní satelit explodovala krátce po startu

Nigérie již nebude přijímat vakcíny s krátkou dobou použitelnosti, řekl ministr zdravotnictví Osaji Ihaner s odkazem na rozhodnutí prezidentské komise.

Světová zdravotnická organizace uvedla, že k 19. prosinci bylo v Nigérii podáno 129 71729 dávek vakcíny.

Nejlidnatější země Afriky s více než 200 miliony obyvatel zaznamenala od začátku pandemie 227 378 případů onemocnění COVID-19 a 2 989 úmrtí.

Zdravotní experti uvedli, že Nigérie potřebuje ztrojnásobit svou očkovací kampaň z přibližně 100 000 dávek denně, aby splnila svůj cíl proočkovat více než polovinu své populace do konce příštího roku.

V poslední době, stejně jako mnoho dalších afrických zemí, i Nigérie zaznamenala nárůst dodávek vakcín, což poukazuje na další problémy související s distribucí a neochotou občanů nechat se očkovat.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *