Zahraniční dluh České republiky v roce 2021 vzrostl

náboženství

Foto Karel Pesorna / Shutterstock.com

Zahraniční dluh České republiky vzrostl v roce 2021 meziročně o 150,3 miliardy Kč na téměř 4472 bilionů Kč (181,28 miliardy eur), vyplývá z předběžných údajů České národní banky.

Částka představuje 73 % hrubého domácího produktu České republiky.

Jen za poslední čtvrtletí roku 2021 vzrostl zahraniční dluh země o 105 miliard korun.

Nejzadluženějším sektorem české ekonomiky je bankovní sektor, který se na celkovém zahraničním dluhu ČR podílí 42,9 %.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Vyrábět lis hodný tohoto jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zainteresovanou stranu, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Pandořiny papíry: Rozpaky bohatství

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.