První úmrtí na chřipku v sezóně 2023-24 hlášená v Severní Karolíně, zdravotní úředníci naléhají na očkování

První úmrtí na chřipku v sezóně 2023-24 hlášená v Severní Karolíně, zdravotní úředníci naléhají na očkování

Dva dospělí v západní části Severní Karolíny zemřeli v říjnu na komplikace chřipky, což naznačuje dvě úmrtí dospělých První úmrtí na chřipku v chřipkové sezóně 2023-24, Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb Severní Karolíny [DHHS] Oznámeno ve středu.

Úředníci uvedli, že jedna osoba měla pozitivní test na chřipku a COVID-19. Kvůli ochraně soukromí obou rodin nebudou zveřejněny žádné další informace.

„Víme, že jak chřipka, tak COVID-19 mohou vést k vážným komplikacím a v některých případech dokonce ke smrti,“ řekl státní epidemiolog Zach Moore, MD, MPH. „Vzhledem k tomu, že se chřipková sezóna zintenzivňuje a COVID-19 se stále šíří, je velmi důležité, aby se lidé nechali každoročně očkovat, dodržovali hygienu rukou a zůstali doma, když jsou nemocní.“

Středisko urgentní péče Mission Health v South Asheville je nyní otevřeno

Chřipka, COVID-19 a respirační syncyciální virus (RSV) jsou nyní rozšířené a očekává se, že v následujících měsících porostou.

Úředníci tvrdí, že očkování je nejlepším způsobem, jak zabránit vážným onemocněním, hospitalizaci a úmrtí na tyto infekce. Očkování je zvláště důležité pro lidi, kteří jsou nejvíce ohroženi akutním virovým respiračním onemocněním, včetně lidí ve věku 65 let a starších, dětí mladších 5 let, těhotných žen, lidí s oslabeným imunitním systémem a pacientů s… Určitými zdravotními stavy, jako je astma , cukrovka a srdeční choroby. A obezita.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí doporučuje, aby všichni lidé ve věku 6 měsíců a starší dostali… Podzimní vakcína proti COVID-19 A Vakcína proti sezónní chřipce. Očkování proti RSV K dispozici také pro ochranu starších osob a pro těhotné ženy během 32. až 36. týdne těhotenství pro ochranu kojenců. Rodiče by si měli promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče o dalších možnostech ochrany kojenců před závažným onemocněním RSV.

READ  Hromadná vakcinační událost NHMS COVID-19 začíná

Po dvou nových případech pravých neštovic úředníci v Severní Karolíně vyzývají ohrožené lidi, aby se nechali očkovat

Vakcíny proti chřipce a COVID-19 jsou k dispozici v lékárnách, soukromých lékařských ordinacích, některých federálně kvalifikovaných zdravotnických střediscích a místních zdravotnických odděleních. Chcete-li ve svém okolí najít vakcíny proti chřipce nebo koronaviru (COVID-19), klikněte zde.

Kromě očkování by měla být přijata následující opatření k ochraně před šířením respiračních virů:

 • Pravidelně si čistěte ruce dezinfekcí na ruce nebo mýdlem a vodou, abyste zabránili šíření virů na ostatní
 • Nedotýkejte se očí, nosu a úst
 • Vyčistěte a dezinfikujte povrchy a předměty, které mohou být kontaminovány
 • Zakryjte si kašel a kýchání kapesníkem a poté kapesník okamžitě zlikvidujte
 • Zůstaňte doma, když jste nemocní, s výjimkou vyhledání lékařské péče nebo testování a podnikněte kroky k zamezení šíření infekce na ostatní ve vaší domácnosti, včetně:
  -Pokud je to možné, zůstaňte v oddělené místnosti od ostatních členů rodiny
  -Pokud je to možné, použijte samostatnou koupelnu
  – Vyhněte se kontaktu s ostatními členy rodiny a domácími zvířaty
  – Nesdílejte osobní předměty pro domácnost, jako jsou šálky, ručníky a náčiní
  – Noste masku, když jste v blízkosti jiných lidí

Najdete zde podrobné informace o akcích, které můžete podniknout, abyste ochránili sebe i ostatní tady.

Pouze podle příznaků nepoznáte rozdíl mezi chřipkou a COVID-19. Včasné testování a léčba antivirotiky může pomoci zabránit zhoršení infekcí chřipky a COVID-19. Léčba je zvláště důležitá pro ty, kteří mají vysoké riziko rozvoje závažných komplikací na základě věku nebo zdravotního stavu.

Více informací o tom, jak získat přístup k testování a léčbě na COVID-19, naleznete na webových stránkách Web NCDHHS COVID-19.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *